مقررات خرید بلیت اینترنتی

1-   تمامی مراحل خرید بلیت الکترونیک در این سامانه، مشمول قوانین تجارت الکترونیک بوده و هرگونه تخلف مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

2-   از آنجایی که پذیرش مسافران در فرودگاه فقط با ارائه وتطبیق مندرجات کارت ملی یا گذرنامه با بلیت امکان پذیر می باشد، لذا مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده (نام، نام خانوادگی، شماره کارت ملی، شماره گذرنامه،تاریخ اعتبار و...) به عهده خریدار می باشد.

3-   خرید بلیت از وب سایت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"، فقط با کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب امکان پذیر است. بنابر این از خرید بلیت اینترنتی با استفاده از کارت های هدیه، خرید، بی نام و بدون شماره حساب جدا خودداری فرمایید. در غیر اینصورت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هیچ مسئولیتی در قبال استرداد اینگونه بلیت ها نخواهد داشت.

4-   بلیت های خریداری شده غیر قابل انتقال به غیر می باشد، در صورت عدم تطابق نام مسافر با مدرک شناسایی، مسافر پذیرش نخواهد شد ضمنا هیچگونه تغییر و اصلاح نام پس از صدور بلیت امکان پذیر نمی باشد . 

5-  به لحاظ تعرفه بلیت ، مسافر نوزاد کمتر از دوسال سن، مسافر کودک بین دو تا دوازده سال و مسافر بزرگسال بیش از دوازده سال در نظر گرفته می شود . در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد کردن رده سنی وعدم پذیرش مسافر در فرودگاه ، مسئولیت آن با خریدار خواهد بود.

6-   حداقل زمان لازم برای حضور مسافر در فرودگاه جهت پذیرش در پروازهای داخلی یک ساعت و نیم و در پروازهای بین المللی سه ساعت قبل از پرواز است.

7-   در زمان تهیه بلیت در ادامه مسیر بلیت اولیه ، مسافر مکلف به رعایت 4ساعت و 30 دقیقه فاصله بین زمان رسیدن پرواز اولیه و زمان حرکت پرواز جدید می باشد . 

8-   تا اطلاع ثانوی کلیه پروازهای داخلی با مبدا یا مقصد تهران از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد و کلیه پروازهای بین المللی با مبدا یا مقصد تهران از فرودگاه امام خمینی انجام خواهد شد .

9-   مسئولیت حفاظت از شماره بلیت و دیگر کدهای اعلام شده توسط این سامانه بر عهده خریدار می باشد.

10-  مسافر می بایست شماره رزرو (کد پیگیری) و شماره بلیط الکترونیک خود را به انضمام کارت ملی یا گذرنامه در فرودگاه به همراه داشته باشد. 

11-   قرار دادن هرگونه کالای خطرناک در جامه دان و یا حمل آن بصورت همراه ممنوع می باشد.

12-   همراه داشتن مجوزپرواز از مرکز پزشکی هوایی "هما" در موارد زیر الزامی می باشد:

-     خانم های باردار(بالای 28 هفته)، افرادی که دچار بیماری های قلبی ـ عروقی، تنفسی، صرع، آنمی و دیابت می باشند .

-     بیمارانی که داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی مصرف می کنند .

-     بیماران دیالیزی و مسافرینی که در طول سفر نیاز به کمک شخص دیگری داشته باشند و یا هر نوع شرایطی که سبب منع سفر هوایی گردد . 

-     بیماران می بایست داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر در داخل کیف دستی خود  به همراه داشته باشند .

       ( برای اطلاع دقیق از لیست داروهای ممنوعه می توانید به سامانه مقررات گمرک کشور مراجعه فرمایید )

-     جهت ارتباط با مرکز پزشکی هوایی "هما" می توانید با شماره تلفن های

        3- 46624322-009821 تماس حاصل فرمایید .

13-  اطلاع رسانی در خصوص خرید ، تغییر زمان یا ابطال پرواز ، از طریق پیام کوتاه( SMS ) و یا پست الکترونیکی( Email ) صورت می پذیرد، لذا مسئولیت صحت شماره تلفن همراه و نشانی ایمیل در هنگام رزرو،   به عهده خریدار می باشد .

14-  کاربران گرامی می توانند به منظور اصلاح شماره موبایل و آدرس پست الکترونیک خود به قسمت بروز رسانی اطلاعات کاربری مراجعه فرمایند. 

15-  هزینه تغییر تاریخ یا درجه پروازی و همچنین استرداد بلیت با توجه به کلاس نرخی مسافر متغیر است. برای آگاهی از این شرایط به قسمت مقررات استرداد و تغییر بلیت مراجعه فرمایند .

16-  واحد راهنمای فروش اینترنتی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما با شماره 46625949 و نشانیEBOOKING@IRANAIR.COM  آماده پاسخگویی به سوالات مسافران در خصوص تهیه بلیت از سایت ebooking.iranair.com می باشد .

17-  برای آگاهی از میزان بار مجاز همراه مسافر می توانید به قسمت مقررات استرداد و تغییر بلیت مراجعه نمائید.