-1
صدور بلیت اينترنتي در صورت تاييد قطعی پرداخت از جانب بانک مسافر ظرف مدت حداکثر ده دقیقه امکان‌پذیر است، در غیر این صورت نوبت جا ابطال می‌گردد و بلیت اينترنتی صادر نمی‌گردد.

-2 لطفا اطلاعات مسیر پرواز را چاپ و هنگام سفر در فرودگاه به باجه پذیرش مسافر ارائه نمائید.

-3 مسافرین محترم موظف به حفاظت از کدهاي اعلام شده از جانب سيستم ميباشند.

-4 تا 24 ساعت قبل از پرواز، ابطال جا و استرداد بلیت اينترنتي از طریق اینترنت امکان پذیر است  و در صورت استرداد مبلغ پنجاه هزار ریال از بهای هر بلیت کم شده و مابقی به حساب الکترونیکی مسافر واریز می گردد.

-5 از 24 تا 3 ساعت قبل از پرواز، ابطال جا و استرداد بلیت اينترنتی از طریق اینترنت امکان پذیر است و پس از کسر 30 درصد از کل بهای بلیت باقیمانده آن به حساب الکترونیکی مسافر واریز می گردد.

-6 از 3 ساعت قبل از پرواز و پس از آن استرداد بلیت امکان پذیر نمی‌باشد و هیچ مبلغی به مسافر برگردانده نخواهد شد.

-7 پس از اقدام به استرداد در دوره‌های زمانی مجاز مدت زمان انتظار براي بازگشت وجه تابع مقررات بين بانكي مي باشد.

-8 بليت هاي اينترنتي صرفاً از وب سایت فروش اینترنتی هما قابل استرداد میباشد و چنانچه از هر طریق دیگری اقدام به استرداد شود مبلغ قابل برگشت نمیباشد و مسئولیت آن به عهده‌ی مسافر است.

9-هما در زمان تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز در صورت درخواست و انصراف مسافر از پرواز و ممهور شدن بليت توسط واحد خدمات مسافر و ارسال آن به شماره نمابر 46628615 و يا ارسال به پست الكترونيك Revebooking@iranair.com اقدام به استرداد وجه مينمايد.

-10 اطلاع رسانی در خصوص خرید و استرداد، از طریق پیام کوتاه (تلفن همراه) و پست الکترونیکی انجام می‌پذیرد، لذا مسئولیتِ صحتِ شماره تلفن همراه و پست الکترونیکی به عهده‌ی خریدار است.

-11 کليهی عمليات خريد بليت در اين سايت مشمول قوانين جاریِ تجارت الکترونيک بوده و هرگونه تخلف تحت پيگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

-12 خريدار در کليهی مراحل خريد و يا استرداد بليت معترف به آگاهي کامل از قوانين بليتهای جاری و همچنين نحوههی خريد و سوار شدن به هواپيما بر اساس مکانيزم  بلیت‌های الکترونیکی می‌باشد.

-13 چنانچه در طول شش ماه هیچ‌گونه خریدی انجام نپذیرد، سیستم به طور اتوماتیک کد کاربری شما را حذف می‌نماید. در صورت نیاز به خرید بایستی مجددا اقدام به دریافت کد کاربری از طریق سایت هما به عمل آید.

-14 کاربران گرامی، استرداد بلیت در وب سایت فروش اینترنتی هواپیمایی جمهوری اسلامی ايران  در مورد بلیت های خریداری شده توسط کارت های هدیه ، غیر قابل شارژ ، بی نام و بدون شماره حساب به هیچ عنوان امکان پذیر نمی باشد. لذا این شركت در قبال استرداد بلیت های خریداری شده توسط این نوع کارت ها مسئولیتی نخواهد داشت.

-15 بلیت‌های خریداری شده از طریق فروش اینترنتی، خرید توسط این سیستم غیر قابل انتقال به غیر است، و همراه داشتن کارت شناسائی در فرودگاه الزامی است. هرگونه تغییر در تاریخ یا مسیر پرواز ابتدا منوط به ابطال و استرداد از طریق سیستم مطابق با شرایط اعلام شده می‌باشد و سپس در صورت تائید تاریخ و مسیر پروازی جدید از طریق سیستم اقدام مجدد نمائید.

-16 مسافرین موظفند یک ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه حاضر باشند.

-17 در صورت عدم انجام سفر در موعد مقرر استرداد بلیت امکان پذیر نبوده و طبق قوانین مبلغی بازگرداننده نخواهد شد.

-18 کلیه پروازهای داخلی هواپیمایی ایران ایر از ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد انجام می شود.  

-19به همراه داشتن مجوز پزشک برای خانم های باردار و افراد با بيماري هاي قلبي ـ عروقي ، بيماري هاي تنفسي ، صرع ، آنمي شديد و ديابت مليتوس كنترل نشده و كساني كه دياليز ميشوند و از داروهاي تضعيف كننده سيستم ايمني استفاده مي نمايند و يا هرگونه بيماري كه سبب منع سفر هوايي باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد.  همچنين دارو هاي مورد نياز خود را در طول سفر و در داخل كيف دستي خود بهمراه داشته باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ایران ایر، بخش "مرکز پزشکی هما" مراجعه نمائید.

 -20 در صورت عدم استفاده مسافر از بلیت تهیه شده و عدم اقدام به استرداد در بازه های زمانی قید شده در بالا به هیچ عنوان وجهی به مسافر مسترد نخواهد شد

-21 کاربران گرامی، در صورت تغییر شماره موبایل و آدرس پست الکترونیکی به منظور اصلاح آن در سیستم فروش اینترنتی لطفا با بخش helpdesk با شماره های اعلام شده در بند 21 تماس بگیرید.

-22 شماره های تلفن 46625676 و 46625677 و پست الکترونیکی Ebooking@iranair.com پاسخگوی سئوالات شما می‌باشد.

23-خواهشمند است اشيا گرانبهاي خود(وجه نقد،زيورآلات،دوربين،موبايل،نوت بوک و...) و مدارک مهم (شناسنامه،گذرنامه،کارت ملي،مدارک تحصيلي) را به همراه داشته باشيد و از قراردادن آنها در بسته هاي تحويلي به هواپيما اکيدا خودداري فرمائيد.بر اساس مقررات، هواپيمائي جمهوري اسلامي ايران در خصوص مفقود شدن اينگونه اقلام مسئوليتي ندارد.

تاييد