اطلاعات تماس

شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران "هما"
ایمیل : moc.rianari@gnikoobe
تلفن مرکزی : 466222
تلفن پشتیبانی فروش اینترنتی :46625949
نشانی : فرودگاه مهرآباد - ساختمان مرکزی هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران
نشانی تلگرافی : هما - تهران صندوق پستی 775-13185

ارتباط با ما
لطفا متن تصویر بالا را وارد کنید


پرسشهای متداول

پاسخ

جهت اطلاع از نحوه استفاده از بلیط های تخفیف دار هما در قسمت راهنمای کاربری سایت به آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual و بخش پرسشهای متداول به آدرس http://ebooking.iranair.com/Contact در قسمت بلیط های تخفیف دار مراجعه نمایید. برای این منظور همانطور که در توضیحات فوق آمده ، باید ابتدا در سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کرده و سپس از قسمت منو، وارد قسمت تخفیف سازمانها شده و تهیه بلیط را از این قسمت انجام دهید.

پاسخ

با سلام و تشکر از شما بابت مطالعه دقیق دستورالعملهای "هما". در صورت رفتار مطابق دستورالعمل قطعا مشکلی برای شما پیش نخواهدآمد. هر دو نام را پشت سر هم مطابق دستورالعمل وارد نمایید.

پاسخ

Dear User, IranAir London Office have to add Service fee ( 30 GBP) to Net Price, so our colleagues pluse this amount to the value EBooking.iranair.com Showed you for issuing ticket. please call our office they will Issue your ticket by adding this value , Regards

پاسخ

Hi, you can select our flights by choosing the departure , destination and the flight dates in the first page of IranAir E-Booking web site http://ebooking.iranair.com , you can choose the currency that you want to pay with. you can got all the info that you need - like the flight time, price and the gap between your flights - in the second page. For payment in currencies except in Rials(IRR), we book for you in the web site , then connect you to our office in your city, our colleagues will call you and tell you the payment process and issue ticket for you. Have a nice Flight with IranAir

پاسخ

با سلام. جهت اطلاع از نحوه استفاده از بلیط های تخفیف دار هما در قسمت راهنمای کاربری سایت به آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual و بخش پرسشهای متداول به آدرس http://ebooking.iranair.com/Contact در قسمت بلیط های تخفیف دار مراجعه نمایید.

پاسخ

با سلام. چنانچه پیامک تغییر ساعت پرواز را از شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" دریافت کرده اید، پیامک قابل اعتماد بوده و می توانید مطابق آن برای استفاده از پرواز اقدام نمایید. جهت کسب اطمینان بیشترقابلیت استعلام بلیط های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ، در آدرس http://ebooking.iranair.com/TicketStatus مقدور می باشد. مسافران محترم این شرکت هواپیمایی قادرند دقیقترین اطلاعات از بلیط پرواز خود را در این آدرس استعلام نمایند. با آرزوی سفری خوش

پاسخ

با سلام . به دلایل امنیتی و حفظ حریم شخصی مشتریان محترم این امکان مقدور نمی باشد.

پاسخ

با سلام. کلیه کاربران و علی الخصوص کاربران مشمول استفاده از بلیط های تخفیف دار "هما" قادرند برای اطلاع از نحوه کار با سایت و استفاده از بلیط های تخفیف دار از آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual استفاده نمایند. در این بخش بصورت تصویری نحوه ثبت نام، استعلام اطلاعات و مسیر استفاده از بلیط های تخفیف دار "هما" شرح داده شده است.

پاسخ

با سلام. رمز عبور ورود به سیستم خرید اینترنتی بلیط "هما" و سایر اطلاعات مرتبط با رزرو و بلیط صادر شده از طریق آدرس ایمیل ebooking@iranair.com به کاربران محترم سیستم ارسال می شود. بعضی از کاربران ممکن است در دریافت و یا مشاهده این ایمیل ها مشکل داشته باشند. لطفا تنظیمات ایمیل خود را بررسی فرموده و غیر از inbox بخش های دیگر ز صندوق پست الکترونیک خود را بررسی نمایید. برخی کاربران در بخش های دیگری از mail box خود مانند بخش spam یا junl mail این ایمیل ها را دریافت می کنند. سیستم حتما و بصورت اتوماتیک ایمیل ثبت نام و سایر بخش های اطلاع رسانی را ارسال می کند. در برخی موارد ممکن است برخی ایمیلهای ارسالی با تاخیر چند ساعته برای کاربران محترم سیستم ارسال گردند. با عرض پوزش بابت تاخیر در ارسال ایمیل، خواهشمندیم در زمان دریافت ایمیل کمی صبور باشید.

پاسخ

با سلام . بین سازمان بهزیستی و وب سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" مشکلی وجود ندارد و کلیه افراد تحت پوشش این سازمان قادرند بلیط تخفیف دار خود را از طریق این سایت تهیه نمایند. موردی که در این خصوص وجود دارد این است که پرونده تعدادی از افراد تحت پوشش این سازمان ناقص می باشد و سازمان بهزیستی، تحت پوشش بودن افراد با نقص پرونده را تائید نمی کند. در مورد شما، تائید اطلاعات از سازمان بهزیستی بررسی شد، متاسفانه این اطلاعات مورد تائید سازمان بهزیستی نبود. ممکن است عدم تائید به دلیل ناقص بودن پرونده، در سازمان بهزیستی باشد. لطفا با بخش تسهیلات رفاهی سازمان بهزیستی تماس داشته و پس از تکمیل پرونده ، تحت پوشش بودن شما در این سازمان اصلاح خواهدشد و پس از آن امکان تهیه بلیط تخفیف دار از طریق سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" برای شما مقدور خواهد شد. راهنمای چگونگی استفاده از بلیط های تخفیف دار "هما" در آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual موجود می باشد.

پاسخ

با سلام . برای دریافت اطلاعات جهت اطلاع از قوانین بار ( درخواست شما در خصوص قوانین بار غیر همراه مسافر می باشد) به سایت ایران ایر به آدرس www.iranair.com مراجعه نمایید. این بخش از سایت صرفا مرتبط با مسائل کاربران خرید اینترنتی بلیط هما می باشد.

پاسخ

با سلام. در موارد معدودی ممکن است بهای بلیط از کارت بانکی مسافر کسر گردد ولی سیستم موفق به صدور بلیط نشود. در این موارد لطفا ابتدا تا 30 الی 60 دقیقه صبر نمایید. با توجه به عدم صدور موفقیت آمیز بلیط، ممکن است مبلغ بلیط بصورت اتوماتیک از طریق سیستم بانکی به حساب کارت شما عودت داده شود. در اینصورت می توانید با خیال راحت مجددا اقدام به تهیه بلیط نمایید. در صورت عدم عودت وجه بلیط بصورت اتوماتیک، همکاران ما در قسمت پشتیبانی فروش اینترنتی بلیط "هما" حتما در اسرع وقت نسبت به صدور بلیط شما اقدام نموده و بلیط را برای شما پیامک و ایمیل خواهند نمود.جهت اطمینان خاطر می توانید از ساعت 7 صبح تا 7 شب با شماره 02146625949 تماس حاصل نمایید. لطفا در صورت عدم عودت بهای بلیط در 30 الی 60 دقیقه ، به هیچ عنوان نسبت به خرید مجدد بلیط چه از سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" و یا از سایر سایت های خرید اینترنتی بلیط اقدام نفرمایید. چرا که همکاران ما حتما - تحت هر شرایطی- بلیط شما را در تاریخ و مسیر مورد نظر، صادر و برایتان ایمیل خواهند کرد.

پاسخ

با سلام. چنانچه بلیط شما متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" می باشد، و قصد استعلام بلیط خود را داردید از منوی خدمات ، وارد قسمت استعلام بلیط شوید. اطلاعات نمایش داده شده در مورد صحت و مبلغ بلیط و همچنین اطمینان از تاریخ و شماره پرواز"هما" در این صفحه کاملا موثق و قابل اعتماد می باشد. اقدام از صفحه اول سایت جهت اطمینان از وجود پرواز "هما" در تاریخ و مسیر مورد نظر راهکار صحیحی نمی باشد. وقتی در صفحه اول سایت تاریخ و مسیر مورد نظر را تعیین می نمایید ، در صفحه دوم وجود جا بر روی مسیر و نرخ موجود در پروازهای "هما" نمایش داده خواهد شد. عدم نمایش پرواز در صفحه دوم سایت ، برای تاریخ و مسیر مورد نظر شما ممکن است به دلیل پر شدن جا در تاریخ و مسیر مورد نظر باشد.

پاسخ

با سلام. برای اطلاع از نحوه استفاده از بلیط های نیم بها برای افراد تحت پوشش بنیاد شهید و جانبازان ، لطفا به راهنمای کاربری سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" با آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual مراجعه نمایید.

پاسخ

با سلام. برای دریافت جزئیات میزان بار مجاز و کلاس پروازی و جرایم استرداد و ... کافی است تاریخ و مسیر مورد نظر را تعیین نمایید. در صفحه نتایج همه جزئیات به شما نمایش داده خواهدشد.

پاسخ

با سلام. به دفعات به کاربران محترم این اخطار داده شده که فقط و فقط و فقط زمانی که قصد استرداد بلیط و بازدریافت وجه خود را دارند، ابتدا همه موارد استردادی را انتخاب و دکمه استرداد را انتخاب نمایند. در مواردی که قصد تغییر تاریخ و تغییر بلیط را دارند فقط با همکاران پشتیبان ما در فروش اینترنتی "هما" با شماره 46625949 تماس حاصل نمایند.

پاسخ

با سلام. هم در قسمت سئوالات متداول سایت فروش اینترنتی بلیط "هما" و هم در قسمت راهنمای کاربری سایت نحوه استفاده از بلیط های تخفیف دار هما شرح داده شده است.

پاسخ

Dear Passenger, now Iran Air is developing self check-in and we hope to publish it in near future, then you can checked yourself in this site and get the seat,

پاسخ

Dear Passenger, foreign passengers could complete the issuing ticket process without any problem, if you complete the passenger info carefully, you could book a seat in the flight and pay for it by Iranian bank cards in IRR, if you want to pay by other currencies, you have to call to our help desks by 021-46625949.

پاسخ

با سلام . چنانچه در پرداخت اینترنتی مبلغ بلیط مشکلی باشد، بلیط صادر نشده و مبلغ کسر شده در کمتر از 2 ساعت به حساب کارت شما مسترد می گردد. چنانچه پرداخت اینترنتی موفق باشد، بلیط صادر شده و اگر پرینت بلیط را تهیه نکردید، با مراجعه به لیست رزروها، بلیط خود را مشاهده و پرینت کنید. در قسمت استعلام بلیط هم امکان مشاهده و چاپ کلیه بلیط های هما وجود دارد.

پاسخ

Hi, unfortunately this service is not available now, but we try to add it to our web site as soon as possible, Regards

پاسخ

با سلام . متاسفانه مسیر ارتباطی با سازمان بهزیستی مدتی است که قطع می باشد. کارشناسان واحد فن آوری اطلاعات سازمان بهزیستی در حال پیگیری موضوع و رفع مشکل می باشند. به محض بر طرف شدن مشکل از طرف سازمان بهزیستی ، افراد تحت پوشش این سازمان مانند گذشته قادر خواهند بود بلیط خود را از سیستم فروش اینترنتی بلیط "هما" تهیه نمایند.

پاسخ

با سلام. نرخ بلیط ها در هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" بر روی کلاسهای پروازی مختلف تعریف می گردد. احتمالا نرخ دو هفته گذشته بر روی کلاسهای پایین تر قابل دسترس بوده و قطعا بهترین نرخ های "هما" با سرعت بالاتری مورد استفاده مسافران محترم قرار خواهد گرفت. نرخ اعلام شده بر روی سایت در تاریخ جاری ، بر روی کلاسهای بالاتری است که در حال حاضر هنوز در دسترس می باشند. با تشکر از شما مشتری وفادار "هما" ، پیشنهاد می شود در صورت مشخص بودن برنامه پروازی خود، هر چه سریعتر بلیط های خود را تهیه نمایید تا از نرخ های پایینتر "هما" بهره مند گردید. بهای بلیط شرکتهای هواپیمایی ارتباط مستقیم با نرخ ارز داشته و امیدواریم این تغییرات در راستای کسب رضایت مشتریان گرامی ما باشد.

پاسخ

با سلام پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" درفرودگاه شاردوگل از ترمینال 1 انجام می شود.

پاسخ

با سلام . آدرس دفاتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در داخل و خارج از کشور در سایت www.iranair.com وجود دارد. لطفا آدرس دفتر "هما" در محل مورد نظر خود را از این سایت مشاهده نمایید.

پاسخ

با سلام. چنانچه بلیط خود را از سایت خرید اینترنتی بلیط هما تهیه کرده اید، وارد این سایت شده و پس از ورود ( Login) به سایت، دکمه استرداد را کلیک کرده، در لیست رزروها ، وارد رزرو مورد نظر شده و دلیل استرداد را تاخیر بیش از حد پرواز انتخاب کرده و دکمه استرداد را کلیک نمایید. همکاران ما پس از بررسی وضعیت پرواز، بلیط شما را بدون کسر جریمه استرداد و مبلغ به حساب کارتی که خرید اولیه را از آن انجام داده اید، واریز خواهند نمود.

پاسخ

با سلام . پس از صدور بلیط امکان تغییر اطلاعات مسافر توسط کاربر و از سایت خرید اینترنتی بلیط ایران ایر مقدور نمی باشد. برای تغییر برخی آیتم های اطلاعات مسافر مانند تاریخ تولد و اطلاعات گذرنامه شما باید با همکاران پشتیبان فروش اینترنتی هما با شماره 02146625949 تماس حاصل فرمایید. امکان تغییر اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی فارسی و لاتین پس از صدور بلیط به هیچ عنوان وجود نداشته و تنها گزینه استرداد بلیط ( با کسر جرایم) و صدور بلیط جدید است. لذا در ورود اطلاعات مسافرین هنگام رزرو و صدور بلیط دقت کافی را مبذول فرمایید.

پاسخ

Hello, It not possible now, but we try to make it possible in near future.

پاسخ

با سلام مسافر گرامي شما ميتوانيد تاريخ مورد نظر را در سايت چك كنيد و نرخ ان را با بليت خود مقايسه نماييد اگر مايل به تغيير تاريخ باشيد هزينه تغيير تاريخ و ما به تفاوت را پرداخت ميكنيد با تشكر

پاسخ

با سلام كاربر گرامي لطفا با همکاران بخش پشتیبانی فروش اینترنتی هما با شماره 02146625949 تماس حاصل فرمایید. با اعلام كد ملي همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

پاسخ

با سلام لطفا در سایت خرید اینترنتی بلیط "ایران ایر - هما" در بخش تماس با ما یا سئوالات متداول، قسمت "بلیط های تخفیف دار هما - بنیاد شهید و جانبازان - بهزیستی" را مطالعه بفرمائید. به دفعات و به تفصیل تمام مراحل کار توضیح داده شده است.

پاسخ

با سلام . کلیه ساعتهای اعلام شده در سایت خرید اینترنتی بلیط ایران ایر به وقت محلی اعلام می شود. یعنی ساعت اعلام شده بریا تهران، به وقت تهران و ساعت اعلام شده برای استانبول به وقت استانبول می باشد.

پاسخ

با سلام. توالی استفاده از کوپنهای پروازی در مسیرهای خارجی ایران ایر باید - حتما - رعایت شود. به این معنی که مسافر در صورتی امکان استفاده از کوپن برگشت خود را دارد که از کوپن رفت خود استفاده کرده باشد. لذا در مورد شما که مسیر رفت را با ایرلاین دیگری انجام داده اید، امکان استفاده از پرواز برگشت "هما" مقدور نبوده و شما ناگزیرید که کل بلیط را استرداد نمایید.

پاسخ

با سلام و تشکر از شما مشتری وفادار. سیستم خرید بلیط ، کلیه جای موجود در پروازهای هما را از طریق سامانه خرید اینترنتی بلیط به مشتریان خود ارائه می کند. در برخی دوره های زمانی ، محدودیت های تغییر ناوگان موجب محدودیت جای ارائه شده به مشتریان محترم می گردد. با عرض پوزش از شما ، پیشنهاد می گردد بصورت دوره ای سایت را بررسی نمایید. به محض اضافه شدن ظرفیت ناوگان تخصیص یافته، این خدمات به مشتریان محترم سیستم خرید اینترنتی بلیط ارائه خواهد شد.

پاسخ

با سلام. بلیط تخفیف دار هما ، برای افراد تحت پوشش بنیاد شهید و جانبازان صرفا به مسیرهای داخلی هما تعلق می گیرد. برای مشاهده نحوه استفاده از بلیط های تخفیف دار جانبازان در بخش سئوالات متداول در بخش تماس با ما بخش بلیط های تخفیف دار هما مطالعه بفرمائید.

پاسخ

سلام. سیستم خرید اینترنتی بلیط "هما" چنانچه در تاریخ و مسیر تعیین شده توسط کاربر پروازی وجود نداشته باشد و یا پرواز جا نداشته باشد، نزدیکترین تاریخی که در مسیر مورد نظر، پرواز جا داشته باشد را به مسافر پیشنهاد می دهد. از اینرو به دفعات به کاربران محترم اطلاع داده شده است که هنگام رزرو جا و خرید بلیط به تاریخ رفت و برگشت خود دقت کافی را داشته باشند. سیستم همواره رزرو مسافر را روی تاریخی که از ابتدا به کاربر نمایش داده شده است ایجاد می کند.در هر صورت برای تغییر تاریخ بلیط با همکاران پشتیبان فروش اینترنتی هما با شماره 46625949 - 021 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

با سلام. نحوه استعلام اطلاعات افراد تحت پوشش بنیاد شهید و جانبازان و تهیه بلیط تخفیف دار برای این افراد به تفصیل و به دفعات در قسمت تماس با ما سایت، قسمت پرسشهای متداول، در بخش بلیط های تخفیف دار هما توضیح داده شده است. با مطالعه این قسمت قادر به استفاده از این امکان سایت خواهید بود.

پاسخ

با سلام . اطلاعات ترمینال فرودگاههای سایر کشورها بزودی به سایت اضافه خواهدشد.

پاسخ

با سلام، چنانچه شما تحت پوشش بنیاد شهید می باشید، باید ابتدا در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کنید. پس از ورود کاربر به سایت، استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار برای شما مقدور می گردد. برای این منظور ابتدا کاربر باید اطلاعات دقیق فرد تحت پوشش بنیاد را وارد نماید. اطلاعات وارد شده باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در بنیاد باشد. پیشوند و پسوند نام و نام خانوادگی و تطابق آن با نام و نام خانوادگی لاتین و صحت سایر اقلام داده ای در دریافت تائید اطلاعات اهمیت دارد. اطلاعات کاربر از بنیاد شهید استعلام می شود.پس از دریافت تائید استعلام، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. چنانچه پس از ورود اطلاعات کاملا صحیح ( منطبق با کارت بنیاد) تحت پوشش بودن شما مورد تائید قرار نگرفت، موضوع را با بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید پیگیر شوید. سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیما "هما" استعلام اطلاعات را از بنیاد انجام داده و تائید یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات فرد تنها توسط این بنیاد صورت گرفته و بلیط های تخفیف دار "هما" تنها به اطلاعات تائید شده از طرف بنیاد تعلق می گیرد.

پاسخ

با سلام، چنانچه شما تحت پوشش بنیاد شهید می باشید، باید ابتدا در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کنید. پس از ورود کاربر به سایت، استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار برای شما مقدور می گردد. برای این منظور ابتدا کاربر باید اطلاعات دقیق فرد تحت پوشش بنیاد را وارد نماید. اطلاعات وارد شده باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در بنیاد باشد. پیشوند و پسوند نام و نام خانوادگی و تطابق آن با نام و نام خانوادگی لاتین و صحت سایر اقلام داده ای در دریافت تائید اطلاعات اهمیت دارد. اطلاعات کاربر از بنیاد شهید استعلام می شود.پس از دریافت تائید استعلام، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. چنانچه پس از ورود اطلاعات کاملا صحیح ( منطبق با کارت بنیاد) تحت پوشش بودن شما مورد تائید قرار نگرفت، موضوع را با بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید پیگیر شوید. سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیما "هما" استعلام اطلاعات را از بنیاد انجام داده و تائید یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات فرد تنها توسط این بنیاد صورت گرفته و بلیط های تخفیف دار "هما" تنها به اطلاعات تائید شده از طرف بنیاد تعلق می گیرد.

پاسخ

با سلام. در این سایت امکان رزرو جا برای کلیه کاربران سیستم مقدور می باشد ولی به دلیل استفاده بهینه از سیستم ، هر رزرو تنها 30 دقیقه معتبر باقی می ماند. در عین حال تهیه بلیط معتبر شرکت های هواپیمایی جهت ارائه به سفارت ضروری می باشد، که استرداد آن نیز متحمل هزینه های استرداد خواهد شد.

پاسخ

با سلام . برای مشاهده وجود جا و مشاهده نرخ مسیر در باز های زمانی مختلف می توانید از صفحه اول سایت استفاده کنید.

پاسخ

با سلام. دقیق ترین اطلاعات در مورد هواپیمایی که پروازهای هما با آنها انجام می شود، در قسمت خدمات، وضعیت پرواز نمایش داده می شود. البته در این بخش ، برای هر مسیر فقط پروازهای دیروز ، امروز و فردا نمایش داده می شود. چنانچه درخواست غالب کاربران سیستم باشد، می توان این بخش را تا نمایش پروازهای چند روز آینده نیز توسعه داد. این اطلاعات دقیق ترین منبع برنامه ریزی برای پروازهای هما می باشد.

پاسخ

با سلام. با توجه به محدودیتهای ناوگان هما، همواره احتمال تغییر نوع هواپیما موجود می باشد. اطلاع رسانی صرفا به جهت تغییر نوع هواپیما، به مسافران صورت نمی گیرد ولی امکان استرداد و یا تغییر بلیط همواره برای مسافران مقدور می باشد.

پاسخ

با سلام. تمامی مقاصد پروازی هما، پروازهای موجود بر روی این مسیر ها و برنامه های پروازی برنامه ریزی شده، همواره در سایت خرید اینترنتی بلیط ایران ایر موجود و بروز می باشد. لذا با مراجعه به بخش خدمات ، برنامه پروازی می توان پروازهای برنامه ریزی شده هما را در بازه های زمانی مختلف مشاهده نمایید. همچنین وجود جا و یا قیمت بلیط در بازه زمانی مورد نظر در این سایت موجود و قابل مشاهده می باشد.

پاسخ

با سلام. در این سیستم باید از ابتدای تشکیل رزرو تا صدور بلیط توسط سیستم خريد اینترنتی بلیط هما صورت پذیرد. در صورتی که رزرو تائید شده ای دارید، امکان صدور بلیط آن توسط این سیستم فعلا مقدور نیست.

پاسخ

سلام. سال تولد افراد بر اساس نوع مسافر محدود می شود. اگر فرزند شما متولد سال 94 است( بین 2 تا 12 سال دارد)، مطابق قوانین شرکتهای هواپیمایی کودک محسوب می گردد. اگر نوع مسافر را کودک مشخص کرده باشید، سال تولد وی بر اساس تاریخ شروع مسافرت مناسب متولدین 2 تا 12 ساله محدود می گردد. شما نوع مسافر کودک خود را نیز بزرگسال انتخاب نموده اید، و یک مسافر بزرگسال در حال حاضر، در کمترین حالت می تواند متولد سال 85 باشد. نوع مسافر را اصلاح فرمائید، محدودیت سال تولد مرتفع خواهد شد.

پاسخ

با سلام، چنانچه شما تحت پوشش بنیاد شهید می باشید، باید ابتدا در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کنید. پس از ورود کاربر به سایت، استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار برای شما مقدور می گردد. برای این منظور ابتدا کاربر باید اطلاعات دقیق فرد تحت پوشش بنیاد را وارد نماید. اطلاعات وارد شده باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در بنیاد باشد. پیشوند و پسوند نام و نام خانوادگی و تطابق آن با نام و نام خانوادگی لاتین و صحت سایر اقلام داده ای در دریافت تائید اطلاعات اهمیت دارد. اطلاعات کاربر از بنیاد شهید استعلام می شود.پس از دریافت تائید استعلام، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. چنانچه پس از ورود اطلاعات کاملا صحیح ( منطبق با کارت بنیاد) تحت پوشش بودن شما مورد تائید قرار نگرفت، موضوع را با بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید پیگیر شوید. سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیما "هما" استعلام اطلاعات را از بنیاد انجام داده و تائید یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات فرد تنها توسط این بنیاد صورت گرفته و بلیط های تخفیف دار "هما" تنها به اطلاعات تائید شده از طرف بنیاد تعلق می گیرد.

پاسخ

سلام. شما مبدا و مقصد سفر خود را مشخص نکرده اید، سایت خريد اینترنتی بلیط هما در هر تاریخی، پروازهای هما جا داشته باشند آنها را لیست و نمایش می دهد. نمایش نرخ ها نیز همواره از ارزان به نرخ های بالاتر می باشد. مسافران محترم دقت نمایند نرخ های بالاتر شرایط تغییر تاریخ بلیط و یا استرداد راحت تری دارد. در فصل تابستان بیشتر مسیرهای هما بسرعت پر می شوند، لذا از مسافران محترم درخواست می شود در اسرع وقت نسبت به تهیه بلیط از سایت خريد اینترنتی اقدام نمایند. اگر درخواست خود را دقیق مشخص نمایید، پاسخ شما با دقت بیشتر پاسخ داده خواهد شد. موفق باشید.

پاسخ

سلام. به دلیل پیشگیری از مشکلاتی که در بخش حراست فرودگاه ممکن است پیش آید، از کاربران محترم خواهشندیم در صحت اطلاعات وارد شده دقت کافی را مبذول دارند. در خصوص ایراد در تاریخ تولد، اگر تاریخ تولد منجر به تغییر نوع مسافر نشود، ممکن است مشکل قابل اغماض باشد. ولی اگر تفاوت در نوع مسافر بزرگسال، کودک و یا نوزاد باشد باید بلیط مسترد شده و مجددا بلیط با نوع مسافر جدید صادر گردد.

پاسخ

سلام. برای تغییر تاریخ بلیط خود باید با همکاران ما در قسمت پشتیبانی خريد اینترنتی بلیط با شماره 46625949 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

سلام. در حال حاضر ارتباط بین سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیمایی هما با شرکتهای حمل و نقل ریلی فراهم نمی باشد. برای خرید اینترنتی بلیط ادامه مسیر خود به شرکتهای حمل و نقل ریلی مربوطه مراجعه نمایید.

پاسخ

با سلام. کاربران محترم ، چنانچه مبلغ از حساب بانکی شما کسر گردید ولی بلیط صادر نشد، مبلغ پس از چند ساعت بصورت اتوماتیک به حساب شما عودت داده خواهد شد. در صورتی که مبلغ از حساب شما کسر گردد و بلیط نیز صادر شود، ولی به دلیل قطعی شما از شبکه، ادامه فرایند صدور بلیط روی سیستم شما قابل مشاهده نباشد، با ورود مجدد شما به سایت و پس از ورود کاربر به سیستم، در لیست رزروها می توانید بلیط های خود را مشاهده و پرینت آنها را تهیه نمایید. در صورتی که مبلغ به حساب شما عودت داده نشد و در لیست رزروها هم بلیط صادر شده خود را مشاهده نکردید، به هیچ عنوان اقدام به خرید مجدد بلیط از سایت خريد اینترنتی بلیط هما - سایت ebooking.iranair.com - و یا هیچ سایت خريد اینترنتی بلیط دیگری نفرمایید. همکاران ما در قسمت پشتیبانی خريد بلیط اینترنتی هما در اسرع وقت با شما تماس گرفته و ایمیل بلیط ها را برای شما ارسال خواهندکرد.

پاسخ

سلام. کلیه کارتهای بانکی متداول در ایران، تحت پوشش شبکه شتاب می باشد. کارتهای بانکهای ملی و ملت نیز در این زمره می باشند. صرفا اگر کارت شما کارت هدیه هر یک از بانکهای ایرانی باشد، همچنان امکان خرید برای شما مقدور بوده ولی چنانچه در آینده قصد استرداد بلیط خود را داشته باشید، استرداد وجه به کارت هدیه مقدور نبوده و استرداد وجه کمی با مشکل مواجه شده و با تاخیر بهای استردادی را در کارت دیگری دریافت می دارید. در خصوص میزان جریمه بلیط در صورت استرداد و یا تغییر بلیط در قسمتهای مختلف سایت توضیحات کافی بیان شده است. توضیحات شفاف در این زمینه را می توانید در منوی سایت http://ebooking.iranair.com از قسمت قوانین - نکات تغییر و استرداد بلیت خارجی مطالعه فرمائید.

پاسخ

با سلام، چنانچه شما تحت پوشش بنیاد شهید می باشید، باید ابتدا در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کنید. برای این منظور در قسمت ورود از بالای سایت وارد قسمت ثبت نام شوید. پس از ثبت نام و ورود کاربر به سایت، استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار برای شما مقدور می گردد. برای این منظور ابتدا کاربر باید اطلاعات دقیق فرد تحت پوشش بنیاد را وارد نماید. اطلاعات وارد شده باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در بنیاد باشد. پیشوند و پسوند نام و نام خانوادگی و تطابق آن با نام و نام خانوادگی لاتین و صحت سایر اقلام داده ای در دریافت تائید اطلاعات اهمیت دارد. اطلاعات کاربر از بنیاد شهید استعلام می شود.پس از دریافت تائید استعلام، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. چنانچه پس از ورود اطلاعات کاملا صحیح ( منطبق با کارت بنیاد) تحت پوشش بودن شما مورد تائید قرار نگرفت، موضوع را با بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید پیگیر شوید. سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیما "هما" استعلام اطلاعات را از بنیاد انجام داده و تائید یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات فرد تنها توسط این بنیاد صورت گرفته و بلیط های تخفیف دار "هما" تنها به اطلاعات تائید شده از طرف بنیاد تعلق می گیرد. در مورد تعیین کلاس پروازی ویژه افراد تحت پوشش بنیاد شهید، چنانچه کاربر از مسیر بلیط های تخفیف دار اقدام به خرید بلیط نماید، کلاس پروازی ویژه این گروه مورد استفاده قرار می گیرد. تاکید می شود که نرخ ویژه تخصیص یافته به نهادهای بنیاد شهید و سازمان بهزیستی، روی کلاس خاص تخصیص یافته به این گروهها بوده و محاسبه نرخ بلیط نیز بر اساس آن انجام می شود.

پاسخ

با سلام. قوانین محاسبه نرخ و جرایم استرداد برای هر کد رزرو جا و بلیط صادر شده بصورت مجزا محاسبه و لحاظ می گردد. لذا امکان انتقال محاسبات از یک بلیط صادر شده و استرداد شده به بلیط صادر شده دیگر مقدور نمی باشد. از کاربران محترم درخواست می گردد هم در هنگام صدور بلیط و هم در ثبت درخواست استرداد عملیات را با دقت کافی انجام دهند تا متضرر نشوند.

پاسخ

با سلام . در صفحه ارتباط با ما سایت با آدرس http://ebooking.iranair.com/Contact در بخش پرسشهای متداول به قسمت بلیط های تخفیف دار هما مراجعه نمایید. کلیه توضیحات نحوه خرید بلیط تخفیف دار بنیاد شهید در این قسمت موجود است.

پاسخ

با سلام . در صفحه ارتباط با ما سایت با آدرس http://ebooking.iranair.com/Contact در بخش پرسشهای متداول به قسمت بلیط های تخفیف دار هما مراجعه نمایید. کلیه توضیحات نحوه خرید بلیط تخفیف دار بنیاد شهید در این قسمت موجود است.

پاسخ

سلام. چنانچه پس از انتخاب مسیر و پرواز، به بخش صفحه اطلاعات مسافر برسید، شماره ترمینال در فرودگاه کشور مورد نظر، برای شما مشخص شده است.

پاسخ

با سلام. کاربر گرامی در حال حاضر نمایش بهای بلیط در سیستم خريد اینترنتی بلیط "هما" صرفا بصورت ریالی بوده و کارتهای بانکی مورد قبول نیز صرفا کارتهای بانکهای ایرانی - تحت پوشش شبکه شتاب بانکی - می باشند. در تلاش هستیم که در آینده نزدیک امکان ارائه بهای بلیط به ارزهای رایج و قبول کارتهای بانکی متداول بین المللی به سیستم افزوده گردد. در حال حاضر کاربران محترم ساکن خارج از کشور، چنانچه کارتهای بانکی ایرانی در اختیار داشته و تمایل به خرید ریالی بلیط داشته باشند، از هر کشوری امکان خرید از سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" در مسیر مورد نظر خود - مثلا آمستردام - تهران - آمستردام و پرداخت بهای ریالی آن برای ایشان مقدور بوده و با بلیط صادر شده توسط این سیستم امکان استفاده از پروازهای "هما" مقدور می باشد. در صورت تمایل به پرداخت ارزی بهای بلیط، با دفتر "هما" در کشور مورد نظر خود تماس داشته و از آن طریق بلیط خود را تهیه نمایید.

پاسخ

با سلام. مسافران گرامی "هما" قادرند با استفاده از سایت خريد اینترنتی بلیط ebooking.iranair.com بلیط های خود را با شروع و مبدا مسافرت از خارج از کشور، تهیه نمایند. برای این منظور کافی است مبدا مسافرت مثلا شهر استکهلم، وین، بیروت یا هر شهر دیگری انتخاب شده و مقصد آن شهرهای داخل کشور که مسیر مستقیم پروازی به آنها وجود دارد انتخاب شود. این مسیرها نیز می توانند یک طرفه، دو طرفه و یا دو مسیره باشند. تنها محدودیتی که مسافران و کاربران گرامی - علی الخصوص کاربران خارج از کشور - با آن مواجه هستند این است که در حال حاضر بهای بلیط ها صرفا بصورت ریالی محاسبه شده و کارتهای بانکی مورد قبول سیستم نیز کلیه کارت های بانکهای شتابی داخل کشور می باشد. البته چنانچه کاربران خارج از کشور، کارتهای بانکی ایرانی را در اختیار داشته باشند، در پرداخت وجه بلیط از خارج از کشور مشکلی نداشته و قادرند با استفاده از کارتهای بانکی ایرانی بلیط خود را در مسیر های پروازی با شروع مسافرت از خارج از ایران تهیه کرده و بهای بلیط خود را بپردازند.

پاسخ

Hi there, for printing and viewing your ticket, you can go to Services, My Bookings. There you can fill your Ticket Number and your last name, we retrieve your ticket Info and you can print it.

پاسخ

Dear User, you can specify your trip Source and destination and flight dates in ebooking.iranair.com Home page and click Search button, you can find Iran Air available flights in your dates and the prices for that flights in the second page. No one need our help to find Iran Airs available flights and best fares, users can find every thing in our web site.

پاسخ

با سلام. برای چاپ مجدد بلیط از منوی خدمات سایت وارد بخش استعلام بلیط شوید. با ورود شماره بلیط و نام خانوادگی لاتین مسافر، بلیط خود را مشاهده و احتمالا چاپ نمایید. در این بخش در جدول بالای بلیط مطابق قانون، تاریخ به شمسی ذکر شده است. ولی در متن لاتین بلیط تاریخ رفت و برگشت به میلادی آمده است و شما می توانید برای منظور نظر خود از تاریخ میلادی این قسمت بلیط استفاده نمایید.

پاسخ

Dear Passenger, If you have Iranian Bank Card, you don’t have any problem for Ticket payment, you can pay for your ticket from everywhere in the world.

پاسخ

با سلام کلیه کاربران سایت ebooking.iranair.com کافی است در صفحه اول این سایت مسیر و تاریخ مورد نظر خود را مشخص نمایند. در صفحه دوم سایت پروازهای موجود هما با انواع نرخ های ممکن ( نرخ ها از پایین به بالا مرتب شده اند) نمایش داده می شوند. امیدواریم خدمات ارائه داده شده رضایت کاربران محترم این سایت و مسافران محترم هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" را فراهم آورد.

پاسخ

سلام. گزينه "رمز را فراموش کرده ام" براي اين منظور در سايت قرار داده شده است. روي اين گزينه کليک فرمائيد. دو روش براي بازيابي رمز عبور وجود دارد. يا بايد ترکيب کدملي ، موبايل و پست الکترونيکي که ثبت نام اوليه را با آنها انجام داده ايد، درست وارد نماييد. يا سئوال امنيتي و پست الکترونيک خود را به درستي وارد نمائيد. با يکي از اين دو راه رمز عبور براي شما مجددا ارسال خواهد شد.

پاسخ

با سلام . در حال حاضر با توجه به محدودیت ناوگان "هما" امکان انتخاب صندلی برای پروازهای خارجی مقدور نمی باشد. این دسته از مسافران صرفا می توانند درخواست غذای ویژه را برای این مسیرها داشته باشند. در آینده نزدیک امکان check In آنلاین مسافران محترم سایت مقدور خواهد شد و مسافران می توانند پیش از زمان پرواز جای خود را در پرواز به دلخواه خود تعیین نمایند.

پاسخ

در قسمتهاي مختلف سايت اطلاع رساني شده که به هيچ وجه امکان تغيير نام مسافر وجود ندارد و مسافران بايد به دقت اطلاعات خود را وارد نمايند. در صورت اختلاف فاحش بين مقادير وارد شده و اطلاعات شناسنامه و گذرنامه اي کاربر، لازم است بليط استرداد شده و بليط جديد با مشخصات صحيح مجدد صادر گردد. که اين امر با متضرر شدن کاربر بابت جريمه استرداد همراه است. ايرادات کوچک در اطلاعات وارد شده و مدارک شناسايي ممکن است بدون مشکل در قسمت چک هاي فرودگاه انجام شوند. به کاربران محترم موکدا تاکيد مي شود اطلاعات خود را دقيقا بر اساس مدارک شناسايي خود وارد نمايند تا از بروز مشکل براي ايشان جلوگيري به عمل آيد.

پاسخ

سلام. پس از ثبت نام در سايت، به قسمت تخفيف سازمانها وارد شده و مراحل کار را در پيش گيريد.

پاسخ

پس از ورود به صفحه بانک، اعتبار اطلاعات بانکي بر عهده سيستمهاي بانکي بوده پس از تائيد بانک صدور بليط مقدور مي گردد. لطفا اطلاعات کارت بانکي خود را بررسي نماييد.

پاسخ

در سامانه خريد اينترنتي بليط هما هم رزرو و هم صدور بليط بصورت اينترنتي و آنلاين انجام مي گردد. براي آشنايي با نحوه انجام کار لطفا راهنماي کاربري سايت را مطالعه فرماييد.

پاسخ

Dear Passenger, you can join to Iran Air's frequent flyers Club in http://www.skygift.ir. Passengers who has IranAir Frequent flyers card, can fill it in their information in International flights.

پاسخ

با سلام. در حال حاضر امکان صدور بليط براي افراد تحت پوشش بنياد شهيد و ايثارگران و سازمان بهزيستي در سايت خريد اينترنتي بليط هما وجود دارد. افراد پس از ثبت نام در سايت مي توانند وارد اين قسمت شده و اطلاعات خود را وارد نمايند. در اين مرحله اطلاعات کاربر متقاضي از سازمان و بنياد مربوطه استعلام شده و در صورت تائيد اطلاعات، امکان صدور بليط تخفيف دار براي متقاضي مقدور مي گردد.

پاسخ

با سلام. مسافران گرامي تحت پوشش بنياد شهيد و ايثارگران و سازمان بهزيستي قادرند از يک کلاس پروازي خاص که با نرخ ويژه براي استفاده اين عزيزان در پروازهاي هما تخصيص يافته استفاده نمايند. نرخ اين کلاس پروازي نصف قيمت يکي از کلاسهاي پروازي هما مي باشد. بعضا در برخي مسيرهاي و در برخي تاريخ ها، کلاسهاي ارزانتر پروازي براي استفاده مسافران محترم هما باز مي باشد که بعضا ارزانتر از کلاس پروازي تخفيف دار مي باشد.

پاسخ

سلام. کاربر گرامي اطلاعات شما و همراهاني که براي ايشان تاکنون بليط تهيه نموده ايد، بصورت اتوماتيک در سيستم ذخيره مي گردد. در هنگام ورود اطلاعات مسافران ، ليستي در کنار اطلاعات مسافر قرار دارد که مي توانيد از اين ليست براي پر کردن اطلاعات خود و همراهان استفاده نماييد

پاسخ

سلام. شماره مسافر کثيرالسفر "هما" در مسيرهاي خارجي دريافت مي گردد. چنانچه شما اين شماره را از باشگاه مشتريان هما دريافت نموده ايد، هنگام رزرو جا در مسيرهاي خارجي شماره کارت خود را درج نماييد. با توجه به مشکلات ناوگان، امکان تعيين شماره صندلي مقدور نمي باشد.

پاسخ

Dear Passenger, there is no way to pay in ebooking.iranair.com by non-Iranian Credit and debit cards, you need to have Iranian bank cards for payment in this site, if you don’t have these cards you have to call Iran Air Office in your city.

پاسخ

با سلام. سايت خريد اينترنتي بليط "هما" امکان ارائه بليط تخفيف دار به شهروندان بالاي 65 سال را ندارد. براي بررسي اين موضوع به دفاتر "هما" مراجعه نماييد.

پاسخ

با سلام. براي مشاهده قوانين مربوط به بار همراه مسافر لطفا به سايت www.iranair.com مراجعه نماييد. در حال حاضر امکان خريد اضافه بار در سايت خريد اينترنتي بليط هما وجود ندارد. اميد است در آينده نزديک اين امکان به سايت اضافه گردد.

پاسخ

Dear Passenger, please check our flights scheduling in Services Menue – Timetable, whenever we have flight from Imam Khomaini Airport to Tbilisi, you can find its timetable, there.

پاسخ

با سلام. چناچه ارتباط سيستمي ما بين هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران و وزارت علوم براي تائيد تحت پوشش بودن دانشجو برقرار گردد، اين سايت به اين عزيزان نيز بليط تخفيف دار ارائه خواهد کرد. در حال حاضر اين ارتباط سيستمي موجود نيست. لطفا به دفاتر ايران اير مراجعه نماييد.

پاسخ

با سلام. چنانچه فرايند خريد تکميل شده باشد، هم مبلغ بليط از حساب شما کسر گشته و هم بليط صادر شده است. براي مشاهده اين موضوع مجددا وارد سايت خريد اينترنتي بلیط "هما" شده و در ليست رزروها وضعيت رزرو و بليط خود را بررسي فرمائيد. چنانچه شماره بليط براي شما درج شده باشد، صدور بليط با موفقيت صورت گرفته و شما قادر به استفاده از پرواز هما مي باشد. در صورتي که در ليست رزروهاي شما ، وضعيت رزرو به صدور بليط تغيير نيافته باشد، رزرو پس از 30 دقيقه باطل شده و مبلغ نيز پس از 30 دقيقه به حساب بانکي شما عودت داده خواهد شد. چنانچه مشکلي باقي مانده باشد با همکاران ما در قسمت پشتيباني خريد اينترنتي بليط هما 46625949 تماس حاصل فرماييد.

پاسخ

سلام. در صورت تاخير بيش از حد پرواز، اين موضوع از طرف همکاران ما در فرودگاه به شما اطلاع رساني شده و مسافران گرامي قادر به استرداد بليط خود بدون کسر جريمه خواهند شد. البته تائيد امکان استرداد بدون کسر جريمه پس از تائيد همکاران ما در فرودگاه مي باشد.

پاسخ

سلام. کاربران محترم سايت که مسافر روي پروازهاي هما دارند و يا قصد استفاده از پروازهاي هما در دو روز آينده را دارند مي توانند از منوي خدمات سايت وارد قسمت وضعيت پرواز شده و ساعت برخاست، نشست و احتمالا ميزان تاخير پرواز مورد نظر خود را مشاهده نمايند. به اطلاع مي رسانند که اين منبع يکي از دقيق ترين منابع جهت کسب اطلاع از وضعيت پروازهاي هما مي باشد.

پاسخ

سلام. امکان رزرو و صدور بليط بدون درج تاريخ رفت يا برگشت در سيستم خريد اينترنتي بليط هما مقدور نمي باشد.

پاسخ

با سلام. براي مشاهده برنامه پروازي هما از قسمت خدمات وارد برنامه پروازي شده و مسير و تاريخ مورد نظر خود را تعيين و روز و ساعت پروازهای "هما" را مشاهده فرمائيد.

پاسخ

با سلام. نرخ بليط تخفيف دار افراد تحت پوشش بنياد شهيد، ثابت بوده و نرخ کلاس پروازي تخصيص يافته به اين عزيزان در مسيرهاي مختلف پروازي مي باشد. تائيد امکان تعلق گرفتن اين نرخ به افراد متقاضي بر عهده بنياد شهيد و ايثارگران مي باشد. به دفعاتي که بنياد شهيد، فرد مورد نظر را تائيد نمايد، هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران بليط با نرخ تعريف شده را براي ايشان صادر خواهد کرد. در ضمن کاربرانی که آدرس ایمیل و تلفن همراه خود را درج کرده باشند، پاسخ سوال مستقیما نیز به آنها ارسال خواهدشد.

پاسخ

با سلام. بعضا با توجه مشکلات سيستمي، ممکن است نماد اعتماد سايت به مدت کوتاهي منقضي باشد.. شما خريد خود را از سايت رسمي هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران "هما" انجام مي دهيد و نماد اين سازمان اعتبار کافي را جهت اعتماد کاربران گرامي دارد.

پاسخ

با سلام. سیستم خريد اینترنتی هما ، ساعت پرواز بصورت 24 ساعته اعلام می شود. اعلام ساعت 7 به معنی ساعت 7 صبح و ساعت 19 به معنی ساعت 7 عصر می باشد.

پاسخ

Dear Passenger, you need to have Iranian Bank Cards for purchasing IranAir tickets from ebooking.iranair.com. If you don’t have Iranian bank card, you have to buy ticket from our offices in your country.

پاسخ

با سلام. محدوديتي در خريد آنلاين از سايت در داخل يا خارج از کشور نمي باشد. مشاهده پروازهاي موجود "هما" و بهاي بليط – بصورت ريالي- در سايت خريد اينترنتي بليط هما مقدور است. تنها محدوديت کاربران خارج از کشور اين است که امکان مشاهده نرخ ارزي و پرداختا ارزي بهاي بليط در حال حاضر مقدور نمي باشد که اميد آن مي رود که اين امکان در آينده نزديک به سايت افزوده گردد.

پاسخ

با سلام. کليه کاربران قادر به تهيه بليط براي مسافراني که بنياد شهيد ، تحت پوشش بودن ايشان را تائيد نمايد، مي باشند. از قسمت تخفيف سازمانها براي اين منظور استفاده نماييد.

پاسخ

با سلام . مطابق قوانين چنانچه پرواز "هما" با تاخير بيش از حد انجام گردد – با تائيد همکاران ما در فرودگاه - ، مسافران گرامي قادر به استرداد بليط خود بدون کسر جريمه مي باشند. در صورت تائيد و اعلام امکان استرداد بدون کسر جريمه، وارد سايت شده و در بخش استرداد بليط، دليل استرداد را تاخير بيش از حد پرواز تعيين نماييد. همکاران ما پس از بررسي وضعيت پرواز، بليط شما را بدون جريمه استرداد و بهاي بليط به حساب شما عودت داده خواهد شد.

پاسخ

با سلام مسافران گرامی ، ورود شماره تلفن همراه صحیح مسافران گرامی هما برای این منظور اهمیت دارد. چرا که هر گونه اطلاع رسانی در خصوص تاخیرات و یا تغییر در وضعیت پروازهای هما ، از طریق پیامک به شماره تلفنی که در سیستم ثبت شده است، اطلاع رسانی خواهد شد. با آرزوی سفری خوش

پاسخ

با سلام. مطابق قوانین مصوب، تخفیف سازمانهای بنیاد شهید و بهزیستی برای استفاده از مسیرهای داخلی "هما" می باشد.

پاسخ

سلام شما می توانید از روی سایت خرید کنید

پاسخ

با سلام. براي مشاهده قوانين مربوط به حمل بار در پروازهاي "هما" به سايت iranair.com مراجعه نموده و قوانين مرتبط با حمل بار همراه مسافر را در اين قسمت مطالعه فرماييد.

پاسخ

با سلام . نرخ بليط هاي تخفيف دار سازمان بهزيستي و بنياد شهيد، نرخ خاصي است که معادل نصف قيمت يکي از کلاسهاي پروازي "هما" مي باشد. بعضا در برخي تاريخ ها و در برخي مسيرها کلاسهاي پروازي با قيمت پايين تر در پرواز هما براي مسافران محترم در دسترس مي باشد. لذا مقايسه قيمت کلاسهاي پروازي تخفيف دار با نرخ کلاسهاي مختلف پروازي منطقي نبوده و نرخ کلاس تخفيف دار نصف قيمت پايين ترين کلاس نرخي "هما" نمي باشد.

پاسخ

با سلام امکان مشاهده پروازهای یک هواپیمای خاص وجود ندارد. باید تاریخ و مسیر مورد نظر خود را وارد نمایید. در جدول نمایش داده شده، با کلیک بر روی دکمه نمایش می توانید نوع هواپیما را مشاهده نمایید.

پاسخ

با سلام. همه مسيرهايي که در هر بازه زماني هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران "هما" به آنها پرواز دارد در سايت خريد اينترنتي بليط "هما" موجود است. براي مشاهده برنامه پروازهاي هما از قمست خدمات – برنامه پروازي آخرين مسيرهاي پروازي "هما را پيگير شويد.

پاسخ

سلام. همه مسيرهايي که در هر بازه زماني هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران "هما" به آنها پرواز دارد در سايت خريد اينترنتي بليط "هما" موجود است. چنانچه از سايتهاي متفرقه بليط خود را تهيه نموديد، براي اطمينان از اعتبار بليط حتما در اين سايت در قسمت خدمات – استعلام بليط ، بليط خود را استعلام نموده تا از صحت بليط خريداري شده ، مطمئن شده و در هنگام سفر دچار مشکل نگرديد.

پاسخ

سلام اگر روی سامانه رزرو می کنید باید همانجا نیز پرداخت کنید

پاسخ

سلام دقت کنید در قسمت نام خانوادگی باید فقط نام خانوادگی وارد شود و در این بخش نام را وارد ننمایید. چنانچه بلیطی در بخش استعلام بلیط استعلام نشود، حتما با همکاران ما بررسی کنید. استعلام با کد رزرو پس از تشکیل رزرو و تا مدتی پس از زمان پرواز معتبر خواهد بود ولی استعلام شماره بلیط همواره در سیستم باقی خواهد ماند.

پاسخ

سلام برای سوار شدن به هواپیما نیازی به چاپ بلیت نیست فقط شماره ان کافیست در هر حال برای چاپ به لیست رزروها مراجعه و دکمه مشاهده و سپس چاپ را بزنید

پاسخ

سلام ایران ایر داخل ترمینال 2 فرودگاه مهراباد دفتر فروش دارد

پاسخ

سلام بله امکان هست بدلیل اینکه نیازی به پرینت نیست بنابراین شماره بلیت رو فقط براشون پیامک می کنید ایشون همان شماره بلیت رو رو به کانتر پذیرش نشون می دهند

پاسخ

سلام همانگونه که استحضار دارید مسافرت های خارجی با ایران ایرشامل امتیاز در باشگاه مسافرین کثیرالسفرخواهدشد شما می توانید با مراجعه به سامانه skygift.ir عضو باشگاه مسافرین کثیرالسفر شوید

پاسخ

سلام با مراجعه به یکی از دفاتر هما و پرداخت ماوالتفاوت می توانید بلیت خود را به دو طرفه تبدیل کنید یا اینکه در بخش لیست رزروها بلیت خود را استرداد و دوباره اقدام به خرید دو طرفه از روی سامانه نمائید

پاسخ

با سلام در حال حاضر سایت خريد اینترنتی هما چند زبان را پشتیبانی می کند. ان شاءالله در آینده نزدیک خرید ارزی و استفاده از کارتهای بانکی متداول در اروپا را برقرار خواهیم کرد.

پاسخ

سلام چرا از همین سامانه اقدام به خرید نمی کنید؟ شما می توانید وارد سامانه شده مبدا و مقصد را به همراه تاریخ وارد نمائید در صورت بودن جا پرداخت نموده بلیت خود را دریافت نمائید سپس به فرودگاه مراجعه نمائید

پاسخ

سلام شما می توانید در جدولی که گزینه های مختلف انتخاب پرواز را نمایش می دهد، در قسمت مشاهده نوع هواپیما را مشاهده نمایید. البته امکان تغییر هواپیما وجود دارد.

پاسخ

با سلام شماره رامطابق گذرنامه ابتدا حروف و بعد از آن شماره را وارد نماييد.

پاسخ

سلام نمایش نرخ بلیت بستگی به انتخاب شما دارد اگر یکطرفه انتخاب کرده اید سیستم فقط نرخ یکطرف را نشان می دهد و اگر دو طرفه انتخاب کرده باشید نرخ دو طرفه را نشان می دهد

پاسخ

با سلام. در سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" رزرو، بدون تکمیل فرایند خرید نهایتا به مدت 30 دقیقه مقدور می باشد. برای این منظور پس از ثبت نام در سایت مسیر و تعیین تاریخ و مسیر مورد نظر و همچنین پس از تکمیل اطلاعات مسافرین ، رزرو جا انجام خواهد شد. در این مرحله سیستم کد پیگیری رزرو را نمایش خواهد داد. این رزرو تا مدت 30 دقیقه فعال بوده و امکان تکمیل فرایند پرداخت وجه و صدور بلیط مقدور می باشد.

پاسخ

با سلام. تغییرات کوچک در قسمت نام و نام خانوادگی لاتین ممکن است قابل اغماض باشد. لطفا - حتما - در بخش اطلاعات همراهان خود، ایراد موجود در نام خانوادگی را برطرف نمایید تا در بلیط های آینده این مشکل باقی نماند. با آرزوی سفری خوش

پاسخ

با سلام. همانطور که مستحضرید، به دفعات در سایت در خصوص دقت کافی در هنگام ورود اطلاعات مسافران اشاره شده است. متاسفانه تنها راه موجود استرداد بلیط قبلی و تهیه بلیط با اطلاعات صحیح مسافر می باشد. از کلیه کاربران سایت خواهشمندیم جهت جلوگیری از متضرر شدن خود در این قسمت دقت لازم را مبذول دارند.

پاسخ

با سلام. به اطلاع کاربران محترم سیستم فروش اینترنتی هما می رساند که این سایت صرفا بلیط های "سیستمی" هما را بفروش می رساند و بلیط های چارتری در این سایت عرضه نمی گردند. مسافرین محترم در این سایت قادرند از ارزرانترین بهای بلیط تا کلاسهای بالاتر هما که شرایط استرداد و تغییر بهتر و میزان بار همراه مسافر بیشتر دارند، خریداری نمایند. دلیل عدم نمایش پروازهای قابل انتخاب کاربران محترم، بعضا به دلیل باز نبودن پروازها در بازه های زمانی خاص می باشد. در این شرایط از شما خواهشمندیم در بازه های زمانی متناوب سایت را بررسی نمایید.

پاسخ

با سلام. سیستم خريد اینترنتی هما ، تنها قادر است جای رزرو شده را برای مدت 30 دقیقه برای کاربران محترم خود نگه داری نماید. در این مدت کاربران این سیستم باید فرایند خرید خود را با پرداخت بهای بلیط و صدور بلیط تکمیل نمایند. رزرو و نگهداری طولانی مدت جا بر روی پروازهای هما باعث هدر رفت جا شده و خدمات رسانی به مسافران و کاربران محترم را کاهش خواهد داد.

پاسخ

با سلام. با توجه به فرایندهای خرید ، کنسلی و استرداد؛ تعداد جای موجود بر روی پروازهای هما مرتبا در حال تغییر می باشد. لذا برای مراحل مشاهده پروازهای موجود ، انتخاب پرواز، ورود اطلاعات مسافران و نهایتا پرداخت مبلغ بلیط نباید بیش از 30 دقیقه زمان صرف شود. البته جای نگرانی نیست و کاربران محترم سیستم خريد اینترنتی قادرند پس از پایان مدت زمان 30 دقیقه، مجددا وجود جا بر روی پرواز مورد نظر خود را بررسی نموده و مراحل کار تا پایان خرید را در فرصت زمان مورد نیاز به اتمام رسانند. رزروهای سیستم که فرایند پرداخت و خرید بلیط آنها در مدت 30 دقیقه انجام نشود، بصورت اتوماتیک کنسل می شوند ولی کاربران قادرند پیش از پایان 30 دقیقه نیز از بخش لیست رزروهای خود، رزرو مورد نظر خود را کنسل نمایند. تا وقتی کاربر یک رزرو فعال در روی یک پرواز داشته باشد، امکان رزرو مجدد روی آن پرواز برای وی مقدور نمی باشد.

پاسخ

با سلام کاربر گرامی، به دلیل مدیریت جا در سیستم رزرویشن، رزرو هر مسافر نهایتا 30 دقیقه در سیستم برای انجام عملیات بانکی فعال باقی می ماند و پس از آن جای گرفته شده بصورت اتوماتیک کنسل می شود. پس از گذشت 30 دقیقه، کاربر برای رزرو کردن مجدد جا روی همان پرواز مشکلی ندارد البته به شرط آنکه پرواز هنوز جا داشته باشد. پیشنهاد ما استفاده از سایت خريد اینترنتی هما بر روی تلفن همراه است. در چنین مواردی می توانید از طریق تلفن هوشمند خود وارد سایت خريد اینترنتی هما شده و ادامه روند پرداخت و خرید را در فرصت 30 دقیقه ای از آن طریق انجام دهید.

پاسخ

با سلام سیستم خريد اینترنتی هما صرفا برای استفاده مستقیم مسافران گرامی هما طراحی شده است. لذا در هر رزرو بیش از 9 مسافر بزرگسال قادر به رزرو جا نمی باشند.

پاسخ

سلام تا سه ساعت قبل پرواز نیز از طریق سایت می توانید اقدام به خرید بلیت نمایید

پاسخ

سلام کلیه اطلاعات را می توانید در صفحه نخست با انتخاب مبدا و مقصد ، تاریخ مورد نظر و نعداد مسافران وارد نموده و سیستم گزینه های مختلف برای انتخاب را به شما نمایش خواهد داد. پس از ثبت نام در سایت امکان رزرو جا و خرید بلیط برای شما مقدور خواهد شد.

پاسخ

سلام شما همزمان با رزرو بلیت مبلغ ان را می پردازید و بلیت را در یافت می کنید قابل ذکر است نرخ بلیت بر اساس نرخ مصوب و هیچگونه مبلغ اضافه تری پرداخت نخواهید کرد

پاسخ

Dear Passenger, for your passport number, please omit the not numerical characters for a successful data entry, it does not bother your for creating a correct book and using our flights. In compelting the passenger info for booking in the system , please be carefull in compleating all fileds, if data entry was OK, you can book a seat.

پاسخ

با سلام ، کنترل بر روی سن کاربران و مسافران وجود دارد. شخص متولد سال 85 در حال حاضر زیر 12 سال محسوب می گردد و مشکل ورود اشتباه سال تولد می باشد.

پاسخ

با سلام. کاربر گرامی، بخش ورود تاریخ تولد بر اساس نوع مسافر محدود می گردد. شما در صفحه اول سایت تعداد مسافران بزرگسال، کودک و نوزاد خود را تعیین می کنید.در صفحه اطلاعات مسافران، تاریخ تولد همراهان بر این اساس محدود می گردد. طوری که مسافر بزرگسال بالای 12 سال، کودک بین 2 تا 12 سال و نوزاد زیر 2 سال باشد. از اینرو چنانچه در صفحه اول سایت، تعداد انواع مسافران خود را بدرستی وارد کرده باشید و در قسمت ورود اطلاعات مسافران نیز اطلاعات هر مسافر را در نوع صحیح خودش وارد کنید با این مشکل مواجه نمی شوید.

پاسخ

با توجه به اینکه خريد این سایت در هیچ ساعت شبانه روز متوقف نمی شود، لذا قطعا در ورود اطلاعات صحیح تاریخ گذرنامه مشکلی وجود دارد که شما قادر به رزرو جا و خرید بلیط نمی شوید. در موارد اینچنین در ساعات اداری با همکاران ما در قسمت پشتیبانی سیستم خريد اینترنتی تماس حاصل نمایید تا مشکل شما برطرف شود.

پاسخ

با سلام . لطفا در مواردي که کاربران گرامي در سايت با مشکل مواجه مي شوند، ايراد مواجه شده را بصورت کامل و دقيق و آدرس صفحه ای که در آن با مشکل مواجه می شوند را شرح دهند تا امکان رفع مشکل در اسرع وقت فراهم گردد.

پاسخ

با سلام در صورتی که بلیط خود را از سایت خريد اینترنتی هما تهیه کرده اید، پس از ورود به سیستم ( با درج کد کاربری و رمز عبور) از منوی سمت چپ صفحه وارد لیست رزروهای خود شده و رزرو مورد نظر را مشاهده نمایید. در این صفحه امکان مشاهده بلیط برای شما مقدور می باشد. در صفحه مشاهده بلیط نیز امکان چاپ بلیط وجود دارد. در صورتی که بلیط خود را از سایت تهیه نکرده اید، از منوی سایت وارد قسمت خدمات و از آنجا گزینه استعلام بلیط را انتخاب نمایید. در این صفحه با درج شماره بلیط یا کد رزرو به همراه نام خانوادگی لاتین صحیح یکی از مسافران، بلیط شما بازیابی و نمایش داده می شود. فعلا امکان چاپ مجدد این بلیط ها در سایت وجود ندارد.

پاسخ

سلام بعد از ورود به سامانه در بخش لیست رزروها بلیت مورد نظر را با دکمه مربوطه مشاهده و دکمه پرینت را بزنید

پاسخ

سلام شما می توانید برنامه کل سال و نرخ مسیر را با درج حدود تاریخ مورد نظر ببنید همچنین هنگام روئیت نرخ مسیر درخواست شده ، اطلاعات کامل از پرواز های مورد نظر با کلیک روی نمایش قابل روئیت می باشد

پاسخ

سلام. هر آدرس ایمیل تنها یکبار قادر است در سیستم خريد بلیط اینترنتی هما ثبت نام کند. قطعا قبلا با این آدرس ایمیل در این سامانه کاربری تشکیل یافته است. لذا چنانچه رمز عبور خود را فراموش کرده اید، به بخش فراموشی رمز عبور رفته و با دادن سایر اطلاعات رمز عبور خود را بازیابی نموده و وارد سایت شوید. کاربران گرامی توجه داشته باشند که با هر آدرس ایمیل و کد ملی تنها یکبار امکان ساخت کاربری در این سامانه وجود دارد. لذا در نگهداری اطلاعات کاربری خود دقت لازم را مبذول دارید.

پاسخ

اگر مطمئن از پرداخت هستید دوباره پرداخت نکنید همکاران ما پرداختی شما را مرور خواهند کرد و بلیت را در اسرع وقت روی ایمیل شما خواهند فرستاد

پاسخ

با سلام در اینگونه موارد یا وجه به حساب شما مسترد خواهد شد یا اینکه بلیت به ایمیل شما ارسال خواهد گردید در غیر اینصورت با همکاران ما با شماره 46625949 تماس بگیرید

پاسخ

سلام. با توجه به اینکه آدرس ایمیل خود را اشتباه وارد کرده اید، کاربری ایجاد شده بصورت اتوماتیک از سیستم حذف خواهد شد . 24 ساعت بعد مجددا برای ثبت نام در سایت با اطلاعات دقیق اقدام فرمایید. ایمیل ثبت نام را دریافت و وارد سایت شوید. امیدواریم از خرید خود در سایت راضی باشید.

پاسخ

با سلام. راهنمای کاربران محترم سیستم ، هنگام فراموشی رمز عبور در قسمت راهنمای کاربری سایت به آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual با جزئیات شرح داده شده است. برای این منظور از منوی اصلی بالای سایت در قسمت ورود، روی لینک "رمز عبور را فراموش کرده ام" کلیک فرمایید. در این صفحه دو روش برای بازیابی رمز عبور شما به کمک اطلاعاتی که در هنگام ثبت نام وارد نموده اید، وجود دارد

پاسخ

با سلام. در برخی موارد ایمیل با تاخیر چند ساعته برای کاربران محترم ارسال می گردد. کمی صبور باشید. برای برخی از کاربران ایمیل دریافتی در بخش InBox قرار نگرفته و احتمالا ایمیل بصورت spam تشخیص داده شده و در سایر folder های ایمیل قرار می گیرد. لطفا تمام شاخه های ایمیل خود را بررسی فرمایید.

پاسخ

با سلام . استفاده از تخفیف بهزیستی نیازمند ثبت نام شما در سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" می باشد. ظاهرا شما با آدرس ایمیل خود مشکل دارید. لازم است شما ابتدا یک آدرس ایمیل جدید برای خود بسازید. با آن آدرس در این سایت ثبت نام کنید. چنانچه قبلا با آدرس ایمیل قبلی و کد ملی خود در این سایت ثبت نام کرده اید لازم است که با همکاران ما در قسمت پشتیبان فروش اینترنتی بلیط "هما" تماس داشته تا یا ثبت نام قبلی شما حذف شود و یا آدرس جدید ایمیل شما جایگزین شود. پس از آن استفاده از بلیط های تخفیف دار "هما" برای شما مقدور خواهدشد.

پاسخ

با سلام. لطفا در قسمت فراموشی رمز عبور جهت اقدام به دریافت مجدد رمز عبور اقدام فرمایید.

پاسخ

با سلام. در صورت فراموشی رمز عبور، امکانات بازیابی آن برای شما مقدور می باشد. در قسمت ورود به سایت http://ebooking.iranair.com گزینه "رمز عبور را فراموش کرده ام" وجود دارد. در این قسمت دو ره برای بازیابی رمز عبور برای شما قرار داده شده است. در قسمت راهنمای کاربری سایت نیز به آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual هر دو روش دقیقا توضیح داده شده است.

پاسخ

با سلام. با توجه به فعال نشدن کاربری با اولین ورود به سیستم، کاربری بصورت اتوماتیک حذف می گردد. پس از 24 ساعت با آدرس ایمیل صحیح مجددا ثبت نام نمایید.

پاسخ

با سلام . همانطور که در صفحه ثبت نام هم اشاره شده، کاربرانی که در سایت خرید بلیط هما ثبت نام می کنند، تا 24 ساعت فرصت دارد که اولین ورود خود به سایت را انجام دهد. در غیر اینصورت کد کاربری ، بصورت اتوماتیک از سیستم حذف می گردد. چنانچه شما چند روز پیش ثبت نام کرده اید و تاکنون وارد سایت نشده اید، باید مجددا ثبت نام نمایید. کد کاربری بلافاصله در کمتر از 30 دقیقه به آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد. در ثبت آدرس ایمیل و شماره موبایل صحیح دقت کافی را مبذول نمایید. در ایمیل خود غیر از inbox سایر فولدرها از جمله spam را هم چک نمایید. چون این سیستم بعضا تعداد زیادی ایمیل برای کاربران خود ارسال می کند، شاید mailbox شما ایمیل دریافتی را spam تشخیص داده باشد. در غیر اینصورت با همکاران پشتیبانی سیستم تماس حاصل فرمائید.

پاسخ

سلام. در مواردی که آدرس ایمیل و رمز عبور آنرا فراموش کرده اید با قسمت پشتیبانی سایت با شماره 46625949 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما برای حل مشکل شما را راهنمایی می کنند.

پاسخ

با سلام. لطفا در هنگام ثبت نام در سایت، پیامهای سیستم با دقت مطالعه شود. با یک کد ملی و یا یک آدرس ایمیل در این سامانه امکان ثبت نام مجدد ندارد. چنانچه قبلا با کد ملی و یا آدرس ایمیل خود ثبت نام انجام داده اید و اکنون رمز عبور خود را فراموش کرده اید، امکان ثبت نام مجدد برای شما مقدور نمی باشد و باید از گزینه فراموشی رمز اقدام به دریافت مجدد رمز عبور خود نمایید. برای همه این موارد سیستم پیغام مناسب نمایش می دهد. چنانچه از صحت همه اطلاعات اطمینان دارید و مشکل همچنان باقی است لطفا با قسمت پشتیبان سیستم خريد اینترنتی "هما" با شماره 46625949 تماس حاصل فرمائید. همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

پاسخ

Dear User, this field is essential for Iranian Users, All Iranian has a National Code, Foreign users can specify their nationality and they can put their passport number instead.

پاسخ

سلام. در قسمتهای مختلف سایت توضیح داده شده که از آدرس ایمیل صحیح برای ثبت نام در سایت استفاده نمایید. سیستم به دلایل امنیتی روی آدرس ایمیل و کد ملی افراد حساس می باشد. برای اصلاح اطلاعات ثبت نام دو راه وجود دارد: 1- کاربران پس از تشکیل کاربری بلافاصله رمز عبور خود به سیستم را در آدرس ایمیل خود دریافت می کنند. این کاربران 24 ساعت فرصت دارند تا با اولین ورود خود به سیستم، کاربری خود را در سیستم فعال نمایند. کاربری هایی که در این مدت در سیستم فعال نشوند، بصورت اتوماتیک حذف می گردند. دلیل این امر حل مشکل مواردی مثل شما می باشد که کاربر دقت لازم در ورود اطلاعات صحیح خود هنگام ثبت نام نداشته است. پس از گذشت 24 ساعت شما می توانید مجددا با آدرس ایمیل و کد ملی و سایر اطلاعات صحیح خود در سیستم ثبت نام کرده و رمز عبور خود را دریافت دارید. 2- با تماس با بخش پشتیبانی سایت به شماره 46625949 همکاران ما کاربری شما را بصورت دستی حذف کرده و شما قادر به ثبت نام مجدد با اطلاعات صحیح می شوید. لطفا برای راحتی خود، در ورود اطلاعات کاملا صحیح در تمام قسمتهای سایت دقت لازم را مبذول دارید.

پاسخ

سلام همزمان بایستی ایمیل دریافت کرده باشید در غیراینصورت مشکلی هست شایدایمیلی که وارد کرده اید اشتباه باشد اگرکدملی رامرقوم بفرماید قابل پیگیری است درغیراینصورت بعداز48ساعت کاربری پاک شده ودوبارمی توانید کاربری درست کنید

پاسخ

سلام پس از وارد شدن به سامانه اسم شما بالای صفحه نمایان خواهد شد روی اسم خود کلیک کنید گزینه تغییر پسورد را انتخاب نمائید

پاسخ

سلام برای تغییر رمز عبور، پس از ورود به سامانه روی اسم خود که در بالای صفحه نمایش داده می شود کلیک کرده می توانید با استفاده از گزینه تغییر رمز عبرر ، رمز جدید را وارد نمائید

پاسخ

سلام ایمیل و کد ملی جزئ رکن اصلی کاربری است و قابل تغییر توسط کار بر نمی باشد منتها اگر تغییر آن برای شما خیلی مهم است می توانید از طریق ایمیل به ادرس ebooking@iranair.com تقاضای خود را ارسال نمائید تا بررسی گردد لازم به ذکر است اگر تغییر ایمیل ادرس را برای دریافت بلیت های خود در نظر دارید نه برای ورود به سامانه ، می توانید به لیست همراه ها در سامانه مراجعه کرده و ایمیل ادرس خود را تغییر دهید

پاسخ

سلام پس از ورود به سامانه کلید لیست همراهان را زده می توانید اطلاعات مربوطه را ویرایش نمائید

پاسخ

سلام سیستم خريد اینترنتی هما از ابان ماه 1394 نسخه جدیدی را به کاربران محترم خود ارائه داده است. کاربرانی که پیش از این تاریخ در این سیستم کاربری داشتند، بایستی در سیستم جدید مجددا ثبت نام کرده و از خدمات این سیستم بهره مند گردند.

پاسخ

سلام. کاربر گرامی احتمالا شما در سیستم پیشین خريد اینترنتی هما کاربری داشته اید. در سیستم جدید باید مجددا کاربری برای خود تشکیل دهید. اگر کاربری شما در این سیستم موجود باشد در بخش ثبت نام احازه ثبت مجدد به شما داده نخواهد شد. پس لطفا ابتدا به بخش ثبت نام رفته و کاربری جدید برای خود ثبت نمائید. در بخش فراموشی رمز عبور نیز باید "حتما" آدرس ایمیل و شماره تماسی را که در زمان ثبت نام در سیستم وارد نموده اید را وارد نمائید تا در صورت تطبیق اطلاعات کد کاربری و رمز عبور برای شما ارسال گردد. صحیح بودن آدرس ایمیل شما در صورت عدم تطابق با آدرس ایمیل شما در سیستم مورد قبول نیست.

پاسخ

با سلام. کاربران جدید سیستم خريد بلیط اینترنتی هما، پس از تشکیل کاربری 24 ساعت فرصت دارند تا با اولین ورود خود به سیستم، صحت کاربری تشکیل یافته را تائید نمایند، در غیر اینصورت کاربری بصورت اتوماتیک از سیستم حذف خواهدشد. چنانچه آدرس ایمیل اشتباه وارد شده باشد، کاربر رمز عبور خود را دریافت نکرده و با وارد نشدن به سایت تا زمان مقرر، کاربری نشکیل یافته حذف خواهدشد. لذا شما پس از 24 ساعت مجددا با اطلاعات صحیح اقدام به ایجاد کاربری خود نمایید. جهت اصلاح سایر موارد کاربری مانند نام، تاریخ تولد، جنسیت و ... می توانید وارد منوی همراهان شده و اطلاعات خود را اصلاح و اطلاعات همسفران خود را بصورت کامل و دقیق وارد نمایید تا در زمان خرید بلیط کلیه اطلاعات در سیستم خريد اینترنتی موجود بوده و فرایند خرید را برای شما تسهیل نماید.

پاسخ

با سلام کاربرانی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند، در بخش ورود به سایت لینکی برای فراموشی رمز عبور در نظر گرفته شده است. با ورود به این لینک دو راه برای بازیابی رمز عبور برای شما در نظر گرفته شده است. 1- یا سئوال امنیتی و پاسخ صحیح آن را که هنگام ثبت نام در سایت درج نموده اید به یاد داشته باشید که با آدرس صحیح ایمیل خود وارد نموده تا در صورت تطابق اطلاعات با ثبت نام اولیه، رمز عبور مجددا برای شما ارسال گردد. 2- ترکیب کد ملی، شماره موبایل و ایمیل خود را مطابق اطلاعات وارد شده در ثبت نمام اولیه وارد نمایید تا در صورت تطابق، رمز عبور به آدرس ایمیل شما ارسال گردد. مجددا تاکید می گردد که در هر دو روش اطلاعات وارد شده باید مطابق اطلاعات ثبت نام اولیه باشد، در غیر اینصورت رمز عبور خود را دریافت نخواهید کرد. لذا هنگام ثبت نام اطلاعات کاملا صحیح وارد سیستم نمایید تا در مراحل بعد با مشکل مواجه نگردید. با تشکر

پاسخ

با سلام. یک کاربر در سیستم خريد اینترنتی بلیط هما، قادر است برای هر تعداد همراه بلیط تهیه نماید. این سیستم جهت تسهیل فرایند خرید بلیط برای کاربران خود، این امکان را نیز فراهم نموده که در صورت تمایل کاربر، اطلاعات همراهان را در سیستم نگه داری نماید. برای استفاده از این امکان، وارد منوی همراهان شده و یکبار اطلاعات کامل همراهان و افرادی که زمانی تمایل به تهیه بلیط برای ایشان را دارید وارد نمایید. در این صورت سیستم، کلیه اطلاعات ایشان ( شامل کد ملی، تاریخ تولد، پست الکترونیک، شماره تماس، شماره گذرنامه و یا شماره کارت کثیرالسفر) را در پروفایل شخصی شما ذخیره کرده تا در زمان تهیه بلیط سیستم این اطلاعات را بازیابی نموده و فرایند ورود اطلاعات مسافر برای شما تسهیل گردد.

پاسخ

با سلام. رمز عبوری که سیستم ایجاد می کند برای حفظ امنیت و عدم ورود تصادفی به سیستم، از پیچیدگی بالایی برخوردار می باشد. به کاربران سیستم خريد بلیط اینترنتی هما پیشنهاد می گردد که جهت تسهیل ورود به سیستم و کاهش احتمال فراموشی در اسرع وقت رمز عبور خود را تغییر دهند. برای این امر پس از ورود به سایت، زیر نام کاربری امکان تغییر رمز عبور مقدور می باشد. در عین حال خواهشمندیم امنیت رمز عبور خود را در نظر گرفته و در بازه های زمانی نسبت به تغییر آن اقدام نمایید.

پاسخ

با سلام برای اصلاح اطلاعات شخصی خود وارد منوی همراهان شده، در این بخش مشخصات شخصی کاربر قابل مشاهده و ویرایش می باشد. در بخش ویرایش امکان ویرایش کلیه اطلاعات کاربر به استثنای کد ملی مقدور می باشد. همچنین در این بخش می توانید اطلاعات همراهان و خویشاوندان خود را نیز بصورت کامل وارد نمایید تا هنگام تهیه بلیط این اطلاعات براحتی برای شما بازیابی گردد. محدودیتی در تعداد همراهان وجود ندارد و شما می توانید اطلاعات هر تعداد از همسفران را در پروفایل خود ذخیره نموده تا هنگام تهیه بلیط، نیازمند جمع آوری مجدد اطلاعات کامل نباشید.

پاسخ

با سلام در سیستم خريد اینترنتی هما، امکان ثبت نام چند باره کاربران وجود ندارد. لذا چنانچه اصلا نتوانسته اید وارد سایت شوید، پس از 24 ساعت کاربری شما بصورت اتوماتیک حذف شده و می توانید مجددا برای ثبت نام اقدام نمایید. با توجه به پیچیدگی رمز عبوری که سیستم تولید می نماید، پیشنهاد می شود که پس از اولین ورود نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید. در صورتی که یکبار موفق به ورود به سایت شده باشید، کاربری شما در سیستم باقی خواهد ماند، لذا برای بازیابی رمز عبور خود وارد گزینه فراموشی رمز شده و با پر کردن اطلاعات مطابق اطلاعات ثبت نام اولیه رمز عبور خود را از سیستم دریافت نموده و وارد سیستم شوید. پیشنهاد می گردد نکات امنیتی را در مورد رمز عبوری که با تغییر رمز برای خود برمی گزینید در نظر گرفته و در بازه های زمانی نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایید.

پاسخ

در سیستم خريد اینترنتی بلیط هما هر کد ملی فقط می تواند یکبار کد کاربری دریافت دارد. چنانچه شما با کد ملی خود و با آدرس ایمیل اشتباه پیشتر در سیستم ثبت نام نموده اید و با توجه به عدم دریافت رمز عبور، موفق به ورود به سایت نشده اید، کاربری اشتباه ظرف 48 ساعت از سیستم حذف می گردند. 48 ساعت باید از لحظه تشکیل کاربری بگذرد. در صورت استمرار اشکال با شماره 46625949 تماس بگیرید

پاسخ

با سلام. به فارسی یا لاتین بودن صفحه کلید خود دقت نمایید. به بزرگ یا کوچک بودن حروف رمز عبور خود دقت کنید. به صفحه فراموشی رمز عبور رفته و مجددا رمز خود را از طریق ایمیل دریافت نمایید. کاربرانی که در سایت، کاربری تشکیل دهند ولی هرگز وارد سایت نشوند، کاربری تشکیل یافته پس از 48 ساعت بصورت اتوماتیک حذف می گردد.

پاسخ

با سلام لطفا به فارسی یا لاتین بودن صفحه کلید خود دقت کنید. در قسمت فراموشی رمز عبور هم به کمک سئوال امنیتیی و یا به کمک شماره م.بایل و کد ملی و آدرس ایمیل می توانید رمز عبور خود را بازیابی نمائید. در صورت عدم موفقیت در موارد فوق اگر در مدت 48 ساعت پس از تشکیل اولیه کاربری، نتوانید وارد سایت شوید سیستم بطور خودکار کاربری شما را حذف خواهد کرد و شما می توانید دوباره کاربری بسازید.

پاسخ

سلام عزیزانی که در سیستم قدیم خريد اینترنتی عضو بودند لازم است در سیستم جدید مجددا ثبت نام نموده و رمز عبور دریافت نمایند

پاسخ

سلام پس از ورود به سایت اسم شما بالای صفحه سمت چپ قابل مشاهده است روی انرا کلیک کنید گزینه تغییر رمز عبور قابل روئیت است

پاسخ

با سلام. کلیه کاربران محترم سیستم قادرند اطلاعات خود را ویرایش نمایند. برای این منظور وارد حساب کاربری خود شوید. در قسمت همراهان، لیست همراهان هر کاربر مشخص است. در این قسمت اطلاعات خود و همراهان را ویرایش نمایید. با آرزوی موفقیت برای کاربران محترم سایت فروش اینترنتی "هما"

پاسخ

با سلام . به دفعات در بخشهای مختلف سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" اشاره شده است که در صفحه اطلاعات مسافر، دقت کافی را مبذول فرمایید. تغییر در یک سری از اطلاعات اساسی مسافر به هیچ عنوان مقدور نیست و مسافر ناچار به استرداد بلیط با کسر جریمه مربوطه شده و صرفا جهت اصلاح اطلاعات ، باید بلیط خود را مجدد تهیه نماید. در هر صورت برای پیگیری و دریافت راهنمایی لازم با همکاران پشتیبان فروش اینترنتی بلیط "هما" با شماره 02146625949 تماس حاصل فرمائید.

پاسخ

با سلام. بارها در قسمتهای مختلف سایت اشاره شده که با توجه به اهمیت نام و نام خانوادگی در بلیط مسافران و عدم امکان تغییر آن ، در ورود تمام اقلام اطلاعاتی مسافر، دقت لازم را مبذول فرمایید. برای بررسی عدم برخورد با مشکل در فرودگاه رفت یا برگشت، با همکاران ما در پشتیبانی فروش اینترنتی "هما" با شماره 02146625949 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

با سلام کاربران گرامی در نظر داشته باشند که در بخش ورود اطلاعات مسافران، اطلاعات را کاملا صحیح و منطبق با کارت ملی و یا گذرنامه مسافران پر نمایند. چرا که تغییر در اطلاعات نام و نام خانوادگی مسافران به هیچ عنوان مقدور نمی باشد و مسافر باید بلیط را استرداد نموده و بلیط جدید خریداری نماید. البته مواردی مثل موردی که در این سئوال مطرح شده، مشکل بزرگی در هنگام سوار شدن برای مسافر ایجاد نخواهد کرد. لازم به ذکر است سیستم خريد اینترنتی هما، اطلاعات مسافران هر کاربر را بصورت اتوماتیک در لیست همراهان کاربر ذخیره می کند. کاربران برای پیشگیری از تکرار این اشکالات بهتر است به لیست همراهان خود در سیستم مراجعه کرده و ایرادات احتمالی را اصلاح نمایند تا در دفعات بعدی خرید بلیط با چنین مشکلاتی مواجه نشوند.

پاسخ

با سلام . ایراد در ورود اطلاعات جنسیت مشکلی در هنگام استفاده از بلیط بوجود نمی آورد. برای پیشگیری از تکرار این اشتباه در لیست همراهان ایراد را اصلاح نمایید.

پاسخ

با سلام. خواهشمندیم در ورود اطلاعات مسافران نهایت دقت خود را بکار برید. چون تغییر کلی در این زمینه مقدور نبوده و مسافر ناگزیر به استرداد بلیط و خرید مجدد آن دارد. ولی اشکالات کوچک مانند مورد سوال اشکالی در استفاده از بلیط بوجود نخواهد آورد. جهت پیشگیری از تکرار اشتباهات اینچنین به لیست همراهان خود در سایت مراجعه کرده و ایرادات موجود را برطرف کنید تا در خریدهای بعدی اشکالی وجود نداشته باشد.

پاسخ

سلام لطفا در هنگام ورود اطلاعات مسافر دقت کافی را مبذول دارید. با این وجود بخش اطلاعات گذرنامه به دلیل حساسیت بسیار بالا، در صورت وجود اشکال در فرودگاه اصلاح می گردد. لذا برای مشکل ذکر شده مشکلی نخواهد بود.

پاسخ

با سلام كاربر گرامي نام مسافر بايد مطابق شناسنامه در پروازهاي داخلي ومطابق پاسپورت در پروازهاي خارجي باشد با تشكر

پاسخ

سلام مشکلی برای سوارشدن پیش نمی اید منتها اسمشان را پس ازورود به سامانه دربخش لیست همراهان اصلاح کنید که برای خرید بعدی این اتفاق مجددا تکرار نشود

پاسخ

سلام پس از ورود به سامانه وارد لیست همراهان شده پس از کلیک کردن دکمه ویرایش مورد را اصلاح کنید. در صورتی که مشکل همچنان باقی است با همکاران ما با شماره 46625949 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

سلام تغییر حرف اخر فامیلی مشکلی نیست همچنین اطلاعات پاسپورت را می توانید با تلفن 46625949 تصحیح نمائید ضروری است که به بخش همراهان در سامانه مراجعه و اطلاعات خود را ویرایش نمائید که در خرید بعدی اطلاعات صحیح وارد شود

پاسخ

سلام اسم درج شده روی بلیت قابل اصلاح نیست بنابراین بایستی بلیت مربوطه استرداد و سپس برای فرد جدید بلیت جدید خریداری نمود

پاسخ

سلام امکان ویرایش وجود دارد کافیست پس از ورود به سایت و وارد نمودن ایمیل و پسورد خود وارد صفحه لیست همراهان شده دکمه ویرایش رو انتخاب نمایید

پاسخ

با سلام. امکان تغییر تاریخ بلیط از طریق سایت مقدور نمی باشد. لطفا با قسمت پشتیبانی فروش اینترنتی بلیط ایران ایر با شماره 02146625949 تماس حاصل فرمایید. همکاران ما این خدمات را برای شما انجام خواهند داد. اگر در متن پیام به شماره بلیط یا تلفن همراه خود اشاره کرده بودید، همکاران ما با شما تماس می گرفتند. لطفا شما با ایشان تماس برقرار کرده و درخواست خود را اعلام نمایید.

پاسخ

با سلام . مبلغ استردادی بلیط نهایتا تا 24 ساعت پس از درج استرداد، در حساب کارتی که خرید بلیط را از آن انجام داده اید، واریز خواهدشد. چنانچه احتمالا کارت اولیه خرید کارت هدیه بوده باشد، یا کارت منقضی یا غیر فعال شده باشد، از قسمت پشتیبان خرید اینترنتی بلیط هما با شما تماس گرفته شده و شماره کارت معتبر دیگر جهت واریز وجه دریافت می گردد. در این شرایط مدت زمان واریز وجه استردادی کمی بیشتر زمان می برد.

پاسخ

با سلام. لطفا برای تغییر بلیط خود با قسمت پشتیبانی فروش اینترنتی بلیط "هما" با شماره 02146625949 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

با سلام. برای تغییر تاریخ بلیط باید با همکاران پشتیبان خرید اینترنتی بلیط با شماره 02146625949 از ساعت 7 صبح تا 7 عصر به وقت تهران تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

با سلام. چنانچه بلیط خود را از سایت خرید اینترنتی بلیط هما تهیه کرده اید، وارد این سایت شده و پس از ورود ( Login) به سایت، دکمه استرداد را کلیک کرده، در لیست رزروها ، وارد رزرو مورد نظر شده و دلیل استرداد را تاخیر بیش از حد پرواز انتخاب کرده و دکمه استرداد را کلیک نمایید. همکاران ما پس از بررسی وضعیت پرواز، بلیط شما را بدون کسر جریمه استرداد و مبلغ به حساب کارتی که خرید اولیه را از آن انجام داده اید، واریز خواهند نمود.

پاسخ

با سلام. با استرداد بلیط، درصد جریمه از مبلغ بلیط کسر شده و مابقی به شما مسترد می گردد. چنانچه از طریق سایت خرید اینترنتی بلیط ایران ایر، بلیط تهیه کرده اید، از طریق همین سایت پس از لاگین به سایت ، روی دکمه استرداد کلیک کرده ، وارد رزرو و بلیط خود شده و درخواست استرداد آنرا ثبت نمایید. پس از کسر جریمه بقیه مبلغ به حساب کارتی که خرید اولیه را از آن انجام داده اید، مسترد می گردد. در صورتی که خرید اولیه ، از طریق این سایت نبوده، به همان دفتر مراجعه نموده و بلیط خود را مسترد نمایید.

پاسخ

با سلام. هزینه های مرتبط با تغییر تاریخ بلیط، بر روی بلیط درج گردیده است. چنانچه بلیط را از سایت خرید اینترنتی بلیط ایران ایر تهیه نموده اید، این اطلاعات دقیقا در مراحل خرید شرح داده شده است.

پاسخ

با سلام. برای تغییر تاریخ بلیط فقط با همکاران پشتیبان فروش اینترنتی، با شماره تماس 021-46625949 تماس حاصل فرمائید. مراجعه به دفاتر هما در فرودگاهها یا مراکز استانها برای این امر پیشنهاد نمی گردد. با احترام

پاسخ

با سلام. انواع هزینه های تغییر و استرداد بلیط در تمام مراحل خرید به سمع و نظر کاربران محترم سایت خرید بلیط هما رسانده می شود. تنها راه استرداد وجه به مسافران محترم، استرداد بلیط است و راهی جز تقبل هزینه های مربوطه وجود ندارد. با توجه به ارائه بهترین نرخ های هما در این سایت، امیدواریم در خرید های بعدی از بهترین نرخ های هما بهره مند گردید.

پاسخ

سلام. کاربران محترمی که از سامانه خرید بلیط هما استفاده نموده اند، باید استرداد بلیط خود را نیز از طریق همین سامانه انجام دهند. برای این منظور وارد سایت خرید بلیط هما شده و پس از ورود به سیستم، وارد قسمت استرداد شده و بلیط خود را به دلیل شخصی استرداد نمایید. وجه بلیط پس از کسر هزینه های مربوطه در اسرع وقت به حساب کارتی که خرید اولیه را انجام داده اید، واریز خواهدشد.

پاسخ

با سلام. قوانین مربوط به تغییر و استرداد بلیط های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در قسمت قوانین - نکات تغییر و استرداد بلیط داخلی و خارجی به تفصیل شرح داده شده است. هیچ قانون دیگری غیر از قوانین فوق در قسمت تغییر یا استرداد بلیط صادر شده هما اجرا نخواهد شد. با مطالعه دقیق این قسمت پاسخ پرسشهای خود را خواهید یافت.

پاسخ

با سلام . چنانچه بلیط ایشان از سایت http://ebooking.iranair.com تهیه شده است، برای اعمال درخواست تغییر در بلیط ، با همکاران پشتیبان سیستم خريد اینترنتی بلیط "هما" با شماره 46625949 تماس حاصل فرمائید. در صورتی که از آژانسهای مسافرتی یا دفاتر "هما" بلیط تهیه کرده اید، به همان مرکز مراجعه فرمایید.

پاسخ

با سلام. امکان تغییر بلیط بصورت سیستمی وجود ندارد. برای این منظور به همکاران ما در قسمت پشتیبان خريد اینترنتی تماس بگیرید یا به دفاتر "هما" مراجعه نمایید.

پاسخ

با سلام. شرایط استرداد و تغییر بلیط در بلیط های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" درج شده است. در بخش قوانین سایت نیز این قوانین قابل مشاهده و مطالعه می باشد. در بخش خدمات - استعلام بلیط نیز می توانید بلیط خود را استعلام و مجددا شرایط استرداد یا تغییر بلیط را مطالعه فرمائید. چنانچه بلیط خود را از سامانه خريد اینترنتی بلیط "هما" تهیه کرده باشید، در صفحات مختلف خرید بلیط نیز این شرایط به تفصیل شرح داده و بیان شده اند. برای استرداد بلیط باید با ابتدا وارد سایت شده و در بخش استرداد، درخواست استرداد بلیط مورد نظر خود را ثبت نماید. پس از آن مقدار جریمه از بهای بلیط کسر گردیده و مابقی به همان حساب بانکی که خرید اولیه بلیط از آن صورت گرفته واریز می گردد.

پاسخ

با سلام . کاربران محترم سیستم خريد اینترنتی هما برای استرداد بلیط خود لازم است با ورود کد کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شده و وارد بخش استرداد شوند. در لیست رزروها، رزرو مورد نظر خود را انتخاب و دکمه استرداد را کلیک نمایند. در این صفحه پروازی که توسط هما کنسل شده است را انتخاب و دقت نمایند که دلیل استرداد خود را کنسل شدن پرواز انتخاب نمایند. همکاران ما در بخش پشتیبانی سیستم، وضعیت پرواز را بررسی و بهای بلیط را بدون کسر جریمه استرداد می کنند.

پاسخ

با سلام. در صورتی که پروازهای هما به هر دلیلی کنسل شوند ، کاربران محترم خريد اینترنتی هما، پس از ورورد کد کاربری و رمز عبور خود، وارد لیست رزروها شده و رزرو مورد نظر خود را انتخاب و وارد فرایند استرداد آن رزرو شوند. در این مرحله حتما باید دلیل استرداد را کنسل شدن پرواز تعیین نمایند. همکاران ما پس از بررسی وضعیت پرواز بلیط های این مسافران را بدون کسر جریمه مسترد خواهند کرد.

پاسخ

با سلام مسافر گرامي شما ميتوانيد درخواست استرداد خود را 24 ساعت بعد از تايم پرواز خود ارسال نماييد

پاسخ

با سلام. مسافر گرامی لطفا مجددا وارد سایت خريد اینترنتی هما شده و پس از ورود کد کاربری و رمز عبور وارد قسمت استرداد شوید. در این صفحه لیست کلیه رزروها و بلیط هایی که دراین سامانه تهیه کرده اید، قابل مشاهده می باشد. رزرو مورد نظر خود را بر اساس تاریخ و مسیر پیدا کرده و دکمه استرداد را کلیک فرمائید. در این بخش دلیل استرداد خود را کنسل شدن پرواز مشخص نموده و دکمه استرداد را کلیک نمایید. همکاران ما در قسمت پشتیبانی خريد اینترنتی پس از بررسی کنسلی پرواز، هزینه بلیط شما را بصورت کامل به شماره حسابی که خرید اولیه بلیط از آن انجام شده مسترد خواهند کرد.

پاسخ

با سلام کلیه کاربرانی که بلیط خود را از سیستم خريد اینترنتی هما تهیه کرده اند، برای تغییر بلیط خود می توانند به دفاتر و شعب هما در تهران، شهرستانها و دفاتر ایران ایر در سایر کشورها مراجعه و بلیط خود را تغییر دهند. همچنین می توانید با تماس با همکاران پشتیبان سیستم خريد اینترنتی هما با شماره 02146625949 درخواست خود را مطرح بفرمائید.

پاسخ

با سلام. استرداد بلیط هایی که کاربر آنها را مورد استفاده قرار نداده در سایت مقدور می باشد. ممکن است کاربر از سایت بلیط دو طرفه خریداری کرده باشد و قصد استرداد یکی از دو مسیر خریداری شده را داشته باشد. در این موارد سیستم اعلام می کند که تا زمان استفاده از مسیر پروازی استفاده نشده امکان استرداد مقدور نمی باشد. کاربر باید پس از استفاده از مسیر پروازی که آنرا استرداد نکرده ، به سایت مراجعه نموده و فرایند استرداد بلیط را تکمیل نماید. در این زمان مبلغ استردادی بلافاصله به حساب خریدار عودت داده می شود.

پاسخ

با سلام برای این منظور با ورود کد کاربری و رمز عبور، وارد سایت شوید. پس از کلیک بر روی نام کاربر، وارد لیست رزروها- استرداد شوید. در این لیست، رزرو مورد نظر را بر اساس مسیر و تاریخ انتخاب نمایید. دکمه استرداد را کلیک کرده و دلیل استرداد را کنسل شدن پرواز تعیین نمایید. همکاران ما پس از بررسی وضعیت پرواز، بلیط شما را بدون کسر جریمه استرداد خواهندکرد.

پاسخ

با سلام امکان استرداد بلیط از 3 ساعت مانده به پرواز تا 24 ساعت پس از پرواز مقدور نمی باشد. در ضمن بلیط هایی که توسط همکاران ما در دفاتر فروش و یا بخش پشتیبانی سایت تغییری در شماره یا تاریخ پرواز اعمال شده باشد، بصورت سیستمی مقدور نمی باشد. سایر بلیط هایی که از سامانه فروش بلیط هما خریداری شده باشند و تغییری در آنها اعمال نشده و در این بازه زمانی نیز نباشند، بصورت سیستمی استرداد می گردند.

پاسخ

با سلام امکان تغییر تاریخ و یا مسیر بلیط بصورت سیستمی وجود ندارد. برای این منظور باید به بخش پشتیبانی سایت با شماره 466625949 تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را مطرح کنید. همکاران ما این تغییرات را برای شما اعمال خواهند کرد.

پاسخ

با سلام مسافر گرامي جريمه بليتهاي داخلي با استرداد بليتها يكي است شما ميتوانيد بليت خود را استرداد كنيد وبليت جديد را از سايت خريداري كنيد. با تشكر

پاسخ

سلام دفاتر هما این کار را انجام می دهند اگر تهران هستید با شماره88887171 تماس بگیرید اگر شهرستان هستید با دفتر هما در ان شهر تماس بگیرید

پاسخ

سلام مبلغ استرداد شده به کارتی که خرید بلیط با آن صورت گرفته، واریز خواهد شد.

پاسخ

سلام این سیستم رزرو شما را فقط برای نیم ساعت نگه می دارد. اگر شما پرینت بلیط را لازم دارید، باید بلیط را بصورت کامل خریداری نموده و پرداخت نمائید. در صورت استرداد بلیط با توجه به مبلغ پرداختی بین 1000000 ریال تا 2000000 ریال کسر و مابقی به حساب شما مسترد خواهد شد

پاسخ

سلام در صفحه در خواست استرداد کنار دکمه استرداد دکمه دلیل استرداد نیز وجود دارد لازم به ذکر است وجه استردادی معمولا تا سه روز به حساب شما مسترد می شود در غیر اینصورت با تلفن 46625949 تماس بگیرید

پاسخ

با سلام امکان تغییر تاریخ پرواز بصورت اینترنتی وجود ندارد. لطفا با دفتر هما تماس حاصل فرموده تا تغییر تاریخ پرواز برای شما صورت پذیرد.

پاسخ

با سلام. جهت ابطال و استرداد بلیط پس از ورود به سایت وارد منوی لیست رزروها شوید. در این بخش شما کلیه رزروها و بلیط های خود را مشاهده می فرمایید. رزروی که قصد ابطال بلیطهای آنرا دارید را انتخاب فرموده و وارد قسمت مشاهده آن شوید.در این صفحه اطلاعات حسابی که استرداد وجه باید به آن صورت گیرد را وارد نمایید. سپس برای مسیرهایی که قصد ابطال آن را دارید و برای مسافرانی که قصد استرداد بلیط را دارند، کلید درخواست استرداد را کلیک نمایید. بعنوان مثال چنانچه قصد دارید مسیرهای رفت و برگشت دو مسافر را استرداد نمایید چهار دکمه استرداد را در چهار ردیف اطلاعاتی باید کلیک نمایید. به این ترتیب زمان اعلام استرداد ثبت شده و بر آن اساس درصد جریمه بهای بلیط محاسبه می گردد. دلیل درخواست استرداد نیز باید توسط کاربر تعیین گردد. چنانچه استرداد به دلایل تاخیر بیش از 2 ساعت و یا کنسلی پرواز باشد، همکاران ما این موضوع را بررسی کرده و از شما می خواهند تصویر بلیط ممهور به مهر فرودگاه را ارسال نموده تا مراحل قانونی این نوع استرداد نیز انجام گردد.

پاسخ

با سلام مسافر گرامی ، برای استرداد بایستی به لیست رزروها که در صفحه نخست سایت می باشد مراجعه بفرمائید ، دکمه استرداد مقابل شماره بلیت مورد نظرتان را کلیک نمائید بنابراین عمل استرداد تائید می گردد سپس وجه شما بعد از 3 روز کاری به حساب شما برگشت داده خواهد شد ضمنا بلیت ممهور به مهر تاخیر را به ادرس ایمیل ebooking@iranair.com ارسال نمائید

پاسخ

با سلام متاسفانه فعلا امکان تغییر تاریخ پرواز در سایت وجود ندارد شما می توانید از طریق یکی از دفاتر فروش هما خواسته خود را عملی سازید

پاسخ

سلام شما می توانید به صفحه نخست ، لیست رزروها مراجعه نموده پس از وارد نمودن اطلاعات بانکی خواسته شده بلیت و مسیری را که قصد استرداد دارید را انتخاب نموده دکمه استرداد را کلیک کنید لازم به ذکر است اگر بلیت شما بصورت رفت و برگشت می باشد و شما می خواهید هر دو مسیر رفت و برگشت را استرداد نمایید بایستی هر دو مسیر را انتخاب نمایید و همچنین اگر بلیت شما رفت و برگشت هست ولی شما فقط می خواهید یکی از مسیر ها را استرداد نماید و مسیر دیگر را استفاده کنید دقت بفرمایید فقط مسیر مورد نظر را انتخاب کنید

پاسخ

سلام در هر دو صورت شما بایستی به بخش لیست رزروها در قسمت بالای سایت مراجعه کنید و در خواست استرداد نمایید البته در این قسمت بایستی حتما نشانه دلیل استرداد بعلت تاخیر بیش از حد یا کنسل شدن پرواز را انتخاب نمایید

پاسخ

سلام برای درخواست استرداد بلیط ابتدا باید با ورود کد کاربری و رمز عبور، وارد سایت شد. پس از ورود به سایت ، نام کاربر در بالا سمت چپ سایت نمایش داده شده و با کلیک بر روی آن لینکهای ورود به لیست رزروها و همران کاربر نمایش داده می شود. در لیست رزروها، امکان استرداد بلیط های استفاده نشده برای کاربر قراهم می باشد.

پاسخ

سلام مسافر گرامی هنگام استرداد دقت بفرمایید گزینه صحیح انتخاب شود که در غیر اینصورت امکان باز یابی تقریبا وجود نخواهدداشت

پاسخ

سلام در هر صورت بجهت استرداد بلیت استفاده نشده ، شما بایستی به بخش لیست رزروها در قسمت بالای سایت مراجعه کنید و در خواست استرداد نمایید البته در این قسمت بایستی حتما نشانه دلیل استرداد بعلت کنسل شدن پرواز را انتخاب نمایید

پاسخ

سلام شما برای هر گونه تغییر در مقصد می توانید به دفتر ایران ایر در محل مراجعه و تغییر مورد نظر را انجام دهید برای هرگونه راهنمایی می توانید با بخش پشتیبانی با تلفن 02146625949 یا ایمیل ebooking@iranair.com ارتباط بر قرار نمایید

پاسخ

سلام بلیت هایی را از طریق سایت هما می توانید استرداد نمایید که از سایت هما خریداری کرده باشید

پاسخ

با سلام بهتر است بلیت ایران ایر از سایت رسمی ایران ایر خریداری شود. امکان استعلام بلیط های هما در سایت خريد اینترنتی هما وجود دارد. در منوی خدمات وارد بخش استعلام بلیط شده و با ورود شماره بلیط و نام خانوادگی مسافر بلیط خود را استعلام نمایید.

پاسخ

با سلام. وقتی در صفحه اول سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" ، تاریخ و مسیر مورد نظر را مشخص می نمایید، در صفحه دوم گزینه های مختلف پروازی به شما نمایش داده خواهدشد. در این جدول برای هر پرواز نیز ، گزینه های مختلف به کاربران محترم سایت نمایش داده می شود. در این گزینه ها ، امکان انتخاب میزان بار متفاوت و هزینه های متفاوت استرداد و یا تغییر تاریخ بلیط وجود دارد. کاربر می تواند بسته به شرایط و نیاز خود ( میزان بار همراه مسافر و یا احتمالات تغییر تاریخ پرواز خود) از این گزینه ها برای انتخاب بلیط خود استفاده نماید. همچنین در فرودگاه امکان خریداری اضافه بار برای مسافران محترم "هما" مقدور می باشد. با آرزوی سفری خوش با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران " هما".

پاسخ

با سلام. برای اطلاع از بار خارجی می توانید با شماره 02151007484 تماس بگیرید.

پاسخ

با سلام. برای اطلاع از بار خارجی می توانید با شماره 02151007484 تماس بگیرید. با آرزوی سفری خوش با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"

پاسخ

با سلام. برای اطلاع از قوانین بار - حیوان زنده - به سایت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به آدرس www.iranair.com مراجعه نمایید.

پاسخ

با سلام مسافر گرامي اگر شروع مسافرت از ايران باشد بار در كلاس اكونومي 30 كيلو ودر كلاس بيزينس 40 كيلو ميباشد در غير اينصورت بايد اضافه بار را پرداخت نماييد با تشكر

پاسخ

با سلام. وقتی در صفحه اول سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" ، تاریخ و مسیر مورد نظر را مشخص می نمایید، در صفحه دوم گزینه های مختلف پروازی به شما نمایش داده خواهدشد. در این جدول برای هر پرواز نیز ، گزینه های مختلف به کاربران محترم سایت نمایش داده می شود. در این گزینه ها ، امکان انتخاب میزان بار متفاوت و هزینه های متفاوت استرداد و یا تغییر تاریخ بلیط وجود دارد. کاربر می تواند بسته به شرایط و نیاز خود ( میزان بار همراه مسافر و یا احتمالات تغییر تاریخ پرواز خود) از این گزینه ها برای انتخاب بلیط خود استفاده نماید. همچنین در فرودگاه امکان خریداری اضافه بار برای مسافران محترم "هما" مقدور می باشد. برای اطلاع از مقررات و نرخ بار همراه مسافر در مسیرهای خارجی با شماره 02151007484 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

با سلام. در حال حاضر این امکان در سایت مقدور نمی باشد.

پاسخ

با سلام و آرزوی سلامتی . در مورد بار همراه مسافر در مسیرهای خارجی با شماره 02151007484 تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

با سلام. میزان بار مجاز برای روی هر مسیر پروازی با توجه به قوانین نرخی، متغیر می باشد. برای اطلاع از میزان بار مجاز، پس از تعیین مسیر و تاریخ مورد نظر، نرخ کلاسهای پروازی مختلف به همراه میزان بار مجاز هر کلاس پروازی به اطلاع مسافران محترم رسانده خواهدشد. برای اطلاع از میزان بار مجاز، مسیر و تاریخ خود را در سیستم خرید اینترنتی بلیط هما مشخص نموده و در جدول نرخی ارائه شده، میزان بار مجاز را مشاهده فرمائید.

پاسخ

Hi, you can call 02151007484 for international cargo rules.

پاسخ

با سلام. حمل لوازم مورد نیاز نوزاد در داخل کابین بدون مشکل است. مققرات مربوط به بار را می توانید در آدرس Iranair.com مشاهده فرمائید. با آرزوی سفری خوش

پاسخ

با سلام برای اطلاع از قوانین حمل بار در پروازهای هما در مسیرهای داخلی و بین المللی لطفا به سایت هما با آدرس www.iranair.com مراجعه نمایید.

پاسخ

لطفا برای اطلاع از قوانین بار ایران ایر، به سایت iranair.com مراجعه نمایید.

پاسخ

سلام خواهشمند است به بخش حیوانات زنده همراه مسافر در وب سایت هما www.iranair.com مراجعه فرمائید

پاسخ

سلام وزن هر چمدان نباید بیشتر از 30 کیلو باشد وتعداد چمدان مو ضوعی ندارد و وزن کل آنها نباید بیشتر از وزن مجاز درج شده در بلیت باشد

پاسخ

سلام روی وبسایت هما www.iranair.com شرایط حمل حیوان زنده وجوددارد

پاسخ

سلام دربخش حمل حیوان زنده روی وب سایت هما iranair.com می توانید مشاهده کنید

پاسخ

سلام در خصوص ارسال بار خارجی می توانید با شماره 51007484 تماس بگیرید

پاسخ

سلام. فرمایش همکاران ما در بخش بلیط تخفیف دار به آژانس های محترم ، مبنی بر این است که با شیوه صدور بلیط تخفیف دار از این سایت آشنا شده و پس از این بلیط های تخفیف دار را برای مشتریان محترم تحت پوشش بنیاد شهید و سازمان بهزیستی از طریق این سایت صادر نمایند.

پاسخ

با سلام. آژانسهای مسافرتی که قصد کمک به مسافران تحت پوشش بنیاد شهید و سازمان بهزیستی را دارند، جهت اطلاع از نحوه استفاده از بلیط های تخفیف دار هما در قسمت راهنمای کاربری سایت به آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual و بخش پرسشهای متداول به آدرس http://ebooking.iranair.com/Contact در قسمت بلیط های تخفیف دار مراجعه نمایید. برای این منظور همانطور که در توضیحات فوق آمده ، باید ابتدا در سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کرده و سپس از قسمت منو، وارد قسمت تخفیف سازمانها شده و تهیه بلیط را از این قسمت انجام دهید.

پاسخ

با سلام. مطابق قوانین هیچ یک از آژانسهای هواپیمایی، قادر به صدور بلیط تخفیف دار برای افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و بنیاد شهید نمی باشند. استفاده از این سهمیه و صدور بلیط تخفیف دار برای واجدین شرایط، از طریق سامانه فروش اینترنتی بلیط "هما" مقدور می باشد. کلیه اطلاعات افراد تحت پوشش استانها در بانکهای اطلاعاتی مرکزی سازمان بهزیستی و بنیاد شهید موجود بوده و این سامانه با استعلام از آنها امکان صدور بلیط برای ایشان را دارد. نحوه استفاده از بلیط های تخفیف دار در این سامانه در آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual توضیح داده شده است.

پاسخ

با سلام. با توجه به عدم وجود سامانه متمرکز تائید اطلاعات دانشجویان خارج از کشور ، سایت خرید اینترنتی بلیط ایران ایر امکان ارائه این خدمت را به کاربران و مسافران محترم خود ندارد. لذا جهت استفاده از این خدمات با دفتر هما در شهر محل تحصیل خود ارتباط برقرار کنید. آدرس و اطلاعات تماس دفاتر "هما" را در سایت www.iranair.com در قسمت دفاتر فروش خارج از کشور بیابید.

پاسخ

با سلام. صحت اطلاعات و تحت پوشش بودن ایشان در سازمان مذکور کاملا تحت کنترل سازمان مرتبط می باشد. لطفا با بخش تسهیلات رفاهی سازمان مذکور پیگیر شوید.

پاسخ

با سلام. در حال حاضر امکان استعلام اطلاعات دانشجویان تحت پوشش وجود نداشته ، لذا امکان ارائه تخفیف به دانشجویان محترم از طریق وب سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" مقدور نمی باشد.

پاسخ

با سلام. در قسمت راهنمای کاربری سایت به آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual و در قسمت پرسشهای متداول سایت به آدرس http://ebooking.iranair.com/Contact در قسمت بلیط های تخفیف دار "هما" به دفعات و به تشریح این امکان برای کاربران محترم هما بیان شده است.

پاسخ

با سلام. وب سایت خرید اینترنتی بلیط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"، در خصوص تائید و یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات متقاضیان در بنیاد شهید و جانبازان تاثیری نداشته و بررسی این موضوع کاملا در حیطه اختیارات بنیاد مربوطه می باشد. لطفا با بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و جانبازان پیگیر باشید. در وب سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" ، تطابق کامل نام و نام خانوادگی مسافر با اطلاعات دریافتی از بنیاد شهید و ایثارگران و همچنین تطابق نام و نام خانوادگی فارسی و لاتین متقاضی مورد اهمیت می باشد. لطفا در ورود کاملا دقیق اطلاعات شناسنامه ای متقاضی دقت کافی را مبذول دارید. با رعایت موارد فوق، قطعا مشکل حل خواهد شد.

پاسخ

با سلام و عرض پوزش از کلیه افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ، متاسفانه مدتی به دلیل مشکلات سیستمی ارتباط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" با سازمان بهزیستی دچار مشکل بوده و ما از این بابت از کاربران محترم این سیستم پوزش می خواهیم. امیدواریم این مشکل بصورت اساسی برطرف شده باشد و مسافران گرامی تحت پوشش سازمان بهزیستی بدون هیچ مشکلی از خدمات بلیط های تخفیف دار "هما" بهره مند گردند. در حال حاضر مشکل استعلام تحت پوشش بودن افراد برطرف گشته و سایت فروش اینترنتی بلیط هما برای همه کاربران علی الخصوص کاربران تحت پوشش سازمان بهزیستی قادر به ارائه خدمات می باشد.

پاسخ

با سلام و عرض پوزش در اختلال در کاربری صحیح استعلام اطلاعات افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی ، در حال حاضر مشکل برطرف گردیده و امیدواریم دیگر شاهد مشکلات اینچنینی نباشیم.

پاسخ

با سلام . همانطور که می دانید صدور بلیط برای خانواده محترم شهدا و جانبازان، تنها از طریق سایت خرید اینترنتی بلیط مقدور می باشد. در این سامانه نیز تنها در مسیرهای داخلی بلیط تخفیف دار ارائه می گردد.

پاسخ

با سلام. استفاده از بلیط های تخفیف دار سازمانها، تنها در مسیرهای داخلی هما مقدور می باشد.

پاسخ

با سلام . متاسفانه مسیر ارتباطی با سازمان بهزیستی مدتی است که قطع می باشد. کارشناسان واحد فن آوری اطلاعات سازمان بهزیستی در حال پیگیری موضوع و رفع مشکل می باشند. به محض بر طرف شدن مشکل از طرف سازمان بهزیستی ، افراد تحت پوشش این سازمان مانند گذشته قادر خواهند بود بلیط خود را از سیستم فروش اینترنتی بلیط "هما" تهیه نمایند.

پاسخ

با سلام. بخش تخفیف در سایت در حال حاضر صرفا برای افراد تحت پوشش بنیاد شهید و ایثارگران و سازمان بهزیستی مقدور می باشد.

پاسخ

با سلام . شما ابتدا باید در سایت خرید اینترنتی بلیط هما ثبت نام کنید. سپس از منوی تخفیف در بالای صفحه، وارد صفحه مربوطه شده و پس از تعیین سازمان مربوطه اطلاعات خود را وارد نمایید. پس از استعلام از سازمان مربوطه، اجازه استفاده از کلاسهای تخفیف دار "هما" برای شما مقدور می گردد.

پاسخ

با سلام مسافر گرامي ابتدا در سايت ايران اير ثبت نام نماييد و رمز ورود را دريافت كنيد سپس به قسمت تخفيف مراجعه كرده و بليت خود را تهيه فرماييد با تشكر

پاسخ

با سلام. مطابق قوانین کلیه مسافران "هما" تنها از یک گزینه تخفیف بهره مند خواهند شد. لذا کودکان و یا نوزادان مشمول تخفیف های بنیاد شهید و یا سازمان بهزیستی یا از تخفیف ارگان خود و یا از تخفیف کودک یا نوزاد بهره مند خواهند شد و برخورداری از هر دو تخفیف توامان مقدور نمی باشد. در پاسخ به سوال دوم، امکان رزرو مسافر کودک بدون همراه مقدور نمی باشد.

پاسخ

با سلام. چنانچه مسافر کودک تحت پوشش بنیاد شهید باشد و سامانه بنیاد استعلام تحت پوشش بودن ایشان دا تایید نماید، در تهیه بلیط مشکلی نداشته و از تخفیف بنیاد شهید برخوردار خواهند بود. لازم به ذکر است که امکان برخورداری از دو تخفیف توامان برای مسافران "هما" مقدور نمی باشد. لذا مسافر کودک یا از تخفیف عمومی مسافران کودک "هما" برخوردار می شوند و یا از تخفیف خاص بنیاد شهید و جانبازان. در صورتی که مسافر کودک ، تحت پوشش بنیاد شهید نیست، باید در قسمت مسافران آزاد برای ایشان بلیط تهیه شود که در آن قسمت هم مسافر کودک بدون همراه مقدور نیست. لذا باید به همراه یک مسافر بزرگسال در قسمت بدون تخفیف سایت برای ایشان بلیط تهیه گردد.

پاسخ

سلام . بله بطور کلی رزرو تخفیف دار از رزرو بدون تخفیف جدا است. لذا شما باید یکبار برای اعضای تخفیف دار بلیط تهیه نمایید و یکبار برای افراد بدون تخفیف. فقط بررسی نمایید که در تاریخ و پرواز مورد نظر برای هر دو دسته سیستم جا داشته باشد.

پاسخ

با سلام. با توجه به عدم امکان استعلام آنلاین سیستمی از سازمان ثبت احوال کشور، ارائه این خدمت به شهروندان بالای 60 سال در حال حاضر مقدور نمی باشد. به محض برقراری این ارتباط، قطعا ارائه این خدمات نیز در سایت خرید اینترنتی بلیط های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" قرار داده خواهدشد.

پاسخ

با سلام. امکان استفاده از این بلیط های تخفیف دار، صرفا بر اساس قراردادهای منعقده بین بنیاد شهید و جانبازان و شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران " هما" مقدور گشته است. در خصوص مسیرهای پروازی و سایر خدمات ، درخواست خود را با قسمت تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و جانبازان مطرح فرمائید.

پاسخ

با سلام. کاربران محترم سایت، باید پیش انتخاب مسیر و خرید بلیط ، وضعیت تخفیف دار بودن یا نبودن مسافر خود را تعیین نمایند. غیر از محاسبات نرخی متفاوت مسافر عادی و مسافر تخفیف دار، بخش بررسی وجود جا بر روی یک پرواز نیز برای این دو دسته مسافر متفاوت می باشد. لذا شما صرفا قادر هستید بلیط تمام بهای خود را با توجه به قوانین و هزینه های استرداد، مسترد نموده، سپس با توجه به شرایط مسافر، برای ایشان بلیط تخفیف دار تهیه نمایید.

پاسخ

با سلام، چنانچه شما تحت پوشش بنیاد شهید می باشید، باید ابتدا در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کنید. پس از ورود کاربر به سایت، استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار برای شما مقدور می گردد. برای این منظور ابتدا کاربر باید اطلاعات دقیق فرد تحت پوشش بنیاد را وارد نماید. اطلاعات وارد شده باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در بنیاد باشد. پیشوند و پسوند نام و نام خانوادگی و تطابق آن با نام و نام خانوادگی لاتین و صحت سایر اقلام داده ای در دریافت تائید اطلاعات اهمیت دارد. اطلاعات کاربر از بنیاد شهید استعلام می شود.پس از دریافت تائید استعلام، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. چنانچه پس از ورود اطلاعات کاملا صحیح ( منطبق با کارت بنیاد) تحت پوشش بودن شما مورد تائید قرار نگرفت، موضوع را با بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید پیگیر شوید. سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیما "هما" استعلام اطلاعات را از بنیاد انجام داده و تائید یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات فرد تنها توسط این بنیاد صورت گرفته و بلیط های تخفیف دار "هما" تنها به اطلاعات تائید شده از طرف بنیاد تعلق می گیرد.

پاسخ

با سلام. تحت پوشش بودن یا نبودن خود را برای استفاده از بلیط های تخفیف دار هما از بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید پیگیر شوید. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" نقشی در تائید کاربران برای استفاده از بلیط های تخفیف دار ندارد. چنانچه اطلاعات افراد توسط بنیاد شهید و جانبازان تائید شود، بلیط تخفیف دار هما به فرد تعلق می گیرد.

پاسخ

با سلام. در حال حاضر امکان ارائه تخفیف به دانشجویان محترم خارج از کشور در سایت خرید اینترنتی بلیط ایران ایر مقدور نمی باشد. لطفا به دفاتر "هما" در شهر محل تحصیل خود مراجعه نمایید.

پاسخ

سلام. چنانچه مطابق قوانین تخفیف شامل هر یک از خویشاوندان شهدا و جانبازان شود و بنیاد شهید و جانبازان تحت پوشش تخفیف بلیط را برای اطلاعات ایشان تائید نماید، بلیط تخفیف دار تعلق گرفته و صادر خواهد شد.

پاسخ

سلام. استفاده از کلاسهای پروازی متعلق به خانواده شهدا و جانبازان فقط از طریق منوی تخفیف سازمانها مقدور می باشد. برای استفاده از این کلاس پروازی خاص، باید ابتدا تحت پوشش سازمان بودن فرد احراز گردد، پس از تائید اطلاعات فرد توسط بنیاد شهید، ارائه خدمات بر روی کلاس پروازی خاص این افراد مقدور می گردد.

پاسخ

با سلام. سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" برای استعلام افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و بنیاد شهید، در لحظه درخواست کاربر استعلام اطلاعات را از سازمان مربوطه انجام داده و پاسخ را به کاربر اعلام می کند. متاسفانه بعضا ارائه این سرویس و خدمت متوقف شده و پاسخ صحیح از سازمان مربوطه دریافت نمی گردد. لطفا چنانچه از تحت پوشش بودن خود اطمینان دارید و تائید لازم را از سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" دریافت نمی کنید، مجددا در آینده نزدیک بررسی فرمائید. در صورت تکرار موضوع، با بخش تسهیلات رفاهی سازمان مورد نظر پیگیر شوید.

پاسخ

سلام. شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در راستای تکریم مسافران خود به افراد بالای 60 سال در مسیرهای خارجی تخفیف ویژه در نظر دارد. متاسفانه این تخفیف در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ارائه نمی شود. برای استفاده از این امکان لطفا به دفاتر هما مراجعه نمایید.

پاسخ

با سلام. کاربران محترم تحت پوشش سازمان بهزیستی پس از تشکیل کاربری و ورود به سیستم قادر خواهند بود در بخش تخفیفات، کد ملی و سایر اطلاعات فرد تحت پوشش سازمان بهزیستی را وارد کنند. در این مرحله سیستم خريد اینترنتی هما از سازمان بهزیستی استعلام کرده و در صورت تائید اطلاعات فرد، امکان استفاده از نرخ های ویژه و تخفیف دار برای ایشان مقدور می گردد. قیمت بلیط برای این دسته از مسافران بر اساس کلاس پروازی تخصیص یافته به این گروه در نظر گرفته شده و قیمت بلیط بر اساس آن محاسبه می شود.

پاسخ

با سلام. کاربر گرامی، تحت پوشش بودن افراد در بنیاد شهید و ایثارگران صرفا توسط این بنیاد صورت می گیرد. با هر بار مراجعه کاربر به سایت خريد اینترنتی بلیط "هما"، استعلام تحت پوشش بودن فرد از بنیاد شهید و ایثارگران انجام شده و در صورت تائید تحت پوشش بودن کاربر، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" تخفیف لازم را برای کاربر لحاظ می کند. برای اطلاع از وضعیت خود به بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و ایثارگران مراجعه نموده و اطلاعات لازم را از این بخش حاصل نمایید. پاسخ سیستم خريد اینترنتی بلیط "هما" مستقیما پاسخ استعلام اطلاعات فرد از بنیاد شهید و ایثارگران بوده و در صورت تغییر وضعیت فرد در بنیاد، این وضعیت در سیستم خريد "هما" نیز مشاهده خواهدشد.

پاسخ

با سلام کلیه کاربران کافی است در صفحه اول سایت مسیر و تاریخ مورد نظر خود را مشخص نمایند. در صفحه دوم سایت پروازهای موجود هما با انواع نرخ های ممکن ( نرخ ها از پایین به بالا مرتب شده اند) نمایش داده می شوند. ارائه بلیط تخفیف دار آنلاین به دانشجویان محترم خارج از کشور به دلیل عدم وجود زیرساخت لازم جهت دریافت تائید از وزارت علوم در سایت ebooking.iranair.com فراهم نیست. برای این منظور به دفتر هما در وین مراجعه فرمائید.

پاسخ

با سلام و عرض پوزش از مسافران محترم تحت پوشش سازمان بهزیستی، متاسفانه در مقاطعی از زمان سرویس مابین سازمان بهزیستی و ایران ایر قطع بود، لذا امکان استعلام از سازمان مذکور برای مسافران محترم "هما" مقدور نبود. با تلاشهای دوجانبه مشکلات موجود مرتفع گردید. امیدواریم پس از این بدون هیچ مشکلی امکان خدمتگزاری به شما عزیزان مقدور باشد.

پاسخ

با سلام، چنانچه شما تحت پوشش بنیاد شهید می باشید، باید ابتدا در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کنید. پس از ورود کاربر به سایت، استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار برای شما مقدور می گردد. برای این منظور ابتدا کاربر باید اطلاعات دقیق فرد تحت پوشش بنیاد را وارد نماید. اطلاعات وارد شده باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در بنیاد باشد. پیشوند و پسوند نام و نام خانوادگی و تطابق آن با نام و نام خانوادگی لاتین و صحت سایر اقلام داده ای در دریافت تائید اطلاعات اهمیت دارد. اطلاعات کاربر از بنیاد شهید استعلام می شود.پس از دریافت تائید استعلام، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. چنانچه پس از ورود اطلاعات کاملا صحیح ( منطبق با کارت بنیاد) تحت پوشش بودن شما مورد تائید قرار نگرفت، موضوع را با بخش تسهیلات رفاهی بنیاد شهید پیگیر شوید. سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیما "هما" استعلام اطلاعات را از بنیاد انجام داده و تائید یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات فرد تنها توسط این بنیاد صورت گرفته و بلیط های تخفیف دار "هما" تنها به اطلاعات تائید شده از طرف بنیاد تعلق می گیرد.

پاسخ

با سلام. متاسفانه در قسمت مسافران آزاد امکان صدور بلیط برای کودک بدون همراه مقدور نمی باشد. مسافران بزرگسال تحت پوشش بنیاد شهید می توانند از قسمت بلیط های تخفیف دار بلیط خود را تهیه نمایند ولی برای کودک بدون همراه در قسمت مسافران آزاد امکان تهیه بلیط مقدور نیست.

پاسخ

با سلام، چنانچه شما کارت تحت پوشش بودن سازمان بهزیستی را در اختیار دارید، باید ابتدا در سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ثبت نام کنید. پس از ورود کاربر به سایت، استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار برای شما مقدور می گردد. برای این منظور ابتدا کاربر باید اطلاعات دقیق فرد تحت پوشش سازمان بهزیستی را وارد نماید. اطلاعات وارد شده باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در سازمان متبوع باشد. پیشوند و پسوند نام و نام خانوادگی و تطابق آن با نام و نام خانوادگی لاتین و صحت سایر اقلام داده ای در دریافت تائید اطلاعات اهمیت دارد. اطلاعات کاربر از سازمان مربوطه استعلام می شود.پس از دریافت تائید استعلام، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. چنانچه پس از ورود اطلاعات کاملا صحیح ( منطبق با کارت بهزیستی ) تحت پوشش بودن شما مورد تائید قرار نگرفت، موضوع را با بخش تسهیلات رفاهی سازمان بهزیستی پیگیر شوید. سیستم خريد اینترنتی بلیط هواپیما "هما" استعلام اطلاعات را از سازمان بهزیستی انجام داده و تائید یا عدم تائید تحت پوشش بودن اطلاعات فرد تنها توسط این سازمان صورت گرفته و بلیط های تخفیف دار "هما" تنها به اطلاعات تائید شده از طرف این سازمان تعلق می گیرد.

پاسخ

با سلام. سیستم خريد بلیط اینترنتی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" امکان ارائه خدمات صدور بلیط تخفیف دار برای افراد تحت پوشش بنیاد شهید و جانبازان و سازمان بهزیستی را بر اساس ارتباط با سازمانهای مذکور دارد. برای این منظور تائید ارائه خدمات تخفیف دار کاملا بر اساس تشخیص و تائید این سازمانها می باشد. لذا برای کسب اطلاع از تحت پوشش بودن یک فرد خاص برای استفاده از خدمات بلیط تخفیف دار لطفا با قسمت تسهیلات رفاهی سازمان متبوع خود اقدام نمایید. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به تمام افرادی که از طرف سازمانهای مذکور مورد تائید قرار گیرند، بلیط تخفیف دار ارائه خواهد داد.

پاسخ

با سلام. همانطور که به دفعات مطرح شده سامانه خريد بلیط اینترنتی هما برای عزیزان تحت پوشش بنیاد شهید و سازمان بهزیستی در هر استعلام مستقیما ارتباط با سازمان مربوطه برقرار کرده و این استعلام دریافت می گردد. بعضا مشکلات ارتباطی بین سیستم های مذکور موجب مواردی می گردد که تائید تحت پوشش بودن افراد دریافت نمی گردد. ما به نوبه خود صمیمانه از شما کاربران محترم پوزش خواسته و به جدیت تلاش در حل سریع این مشکلات را داریم.

پاسخ

با سلام. تائید کارت ایثارگری مستقیما توسط بنیاد شهید و ایثارگران صورت می گیرد. کاربران محترم سیستم خريد اینترنتی هما پس از تشکیل کاربری و ورود به سیستم قادر خواهند بود در بخش تخفیفات، کد ملی و سایر اطلاعات فرد تحت پوشش سازمان مورد نظر خود را وارد کنند. در این مرحله سیستم خريد اینترنتی هما از سازمان متبوع ( بنیاد شهید و جانبازان یا سازمان بهزیستی ) استعلام کرده و در صورت تائید اطلاعات فرد، امکان استفاده از نرخ های ویژه و تخفیف دار برای ایشان مقدور می گردد. اعتبار کارت ایثارگری و یا بهزیستی خود را با سازمان متبوع بررسی نمایید. شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" نقشی در تائید یا عدم تائید اعتبار کارتهای ایثارگری و بهزیستی نداشته و بررسی اعتبار هر کارت هنگام درخواست متقاضی از سازمان مربوط استعلام می شود.

پاسخ

با سلام. پس از تائید اطلاعات فرد توسط بنیاد شهید و جانبازان و یا سازمان بهزیستی، سیستم خريد اینترنتی هما بررسی وجود جا و نرخ بلیط را برای کلاسهای پروازی خاص که به این گروه تخصیص داده شده ، مورد بررسی قرار خواهد داد.

پاسخ

با سلام. تائید یا عدم تائید اطلاعات شما توسط بنیاد شهید و جانبازان صورت گرفته و ما صرفا درخواست شما را به سمت این سازمان ارسال کرده و پاسخ را از این سازمان دریافت می کنیم. لطفا موضوع را از سمت بنیاد شهید پیگیری فرمائید.

پاسخ

با سلام. برای دریافت تائید از سازمانهای بهزیستی و بنیاد شهید، باید علاوه بر آنکه کد ملی شما از طرف سازمان متبوع تائید شود، سایر اقلام اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی فارسی و لاتین و تاریخ تولد و ... نیز کاملا منطبق با اطلاعات شناسنامه و اطلاعات دریافتی از سازمان متبوع باشد. به دفعات دیده شده که افراد نام خانوادگی خود را بصورت کامل ( پسوند و پیشوند) وارد نکرده و قادر به گرفتن تائید از سیستم نمی شوند. چنانچه از تائید کد ملی خود از طرف سازمان متبوع اطمینان دارید، در صحت اطلاعات وارد شده دقت بیشتری داشته باشید.

پاسخ

با سلام. در بخش تائید اطلاعات افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی و بنیاد شهید، اطلاعات وارد شده کاربر باید منطبق با اطلاعات دریافتی از سازمان ذیربط باشد. در صورت کوچکترین مغایرتی با اطلاعات دریافتی از سازمانها اجازه تائید اطلاعات کاربر داده نمی شود. لذا خواهشمندیم در ورود کلیه اطلاعات شناسنامه ای کاملا دقت لازم را مبذول داشته و علی الخصوص در پسوند و پیشوند نام و نام خانوادگی دقت داشته باشید. در هر صورت تائید تحت پوشش بودن کاربر توسط سازمان تعیین شده صورت می گیرد. شما می تواننید ابتدا با همکاران ما در بخش پشتیبانی سایت با شماره 46625949 تماس گرفته و سپس با واحد تسهیلات رفاهی سازمان خود تائید اطلاعات را بررسی فرمایید.

پاسخ

با سلام . ان شاالله کلیه افراد تحت پوشش بنیاد شهید و جانبازان و سازمان بهزیستی از هفته آینده قادر به تهیه بلیط بر روی کلاس ویژه و با نرخ خاص در سایت خريد اینترنتی "هما" خواهند بود. در حال حاضر باید از دفاتر هما بلیط مربوطه را تهیه فرمائید.

پاسخ

با سلام مسافران گرامی پروازهای "هما" که تحت پوشش بنیاد شهید یا سازمان بهزیستی هستند، می توانند از منوی تخفیف بالای سایت و یا کلیک بر روی لینک تخفیف، پس از ورود کاربر به سایت، از این خدمات استفاده کنند. برای این منظور ابتدا کاربر باید تعیین کند که برای چند نفر از افراد تحت پوشش کدام سازمان قصد تهیه بلیط دارد. سپس باید اطلاعات دقیق این افراد را وارد نماید. اطلاعات کاربر از سازمان مربوطه استعلام می شود. اطلاعات وارد شده کاربر باید دقیقا منطبق با اطلاعات درج شده در سازمان متبوع باشد. پس از استعلام اطلاعات کاربر، امکان تعیین مسیر و تاریخ آن برای متقاضی فراهم شده و جا رزرو شده و بلیط صادر می گردد. با امید رضایت این دسته از کاربران عزیز از خدمات آنلاین خريد بلیط

پاسخ

با سلام خدمت شما کاربر گرامی و عرض پوزش بابت تاخیر در راه اندازی خريد بلیط تخفیف دار به افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی، به اطلاع می رساند که امکان خريد بلیط تخفیف دار به کاربرانی که سازمان بهزیستی اطلاعات ایشان را تائید نماید در سایت خريد اینترنتی هما از آذرماه 96 مقدور شده است. استفاده از این قابلیت سیستم نیازمند ثبت نام در سایت و ورود به بخش تخفیفات سازمانها در سایت می باشد. سپس کد ملی و سایر مشخصات فرد تحت پوشش مطابق اطلاعات درج شده در سازمان بهزیستی وارد شده تا پس از استعلام اطلاعات امکان رزرو جا و خرید بلیط بر روی کلاسهای تخفیف دار هما برای شما مقدور گردد. به امید رضایت شما از خدمات ارائه شده

پاسخ

با سلام جانبازان محترم می توانند اطلاعات خود را در بخش تخفیف سازمانها وارد نموده و از بلیط های تخفیف دار هما بهره مند گردند.

پاسخ

با سلام. امکان خرید بلیط تخفیف دار برای افراد تحت پوشش بنیاد شهید و سازمان بهزیستی از تاریخ 25 آذر 96 بر روی سایت خريد اینترنتی هما برقرار می باشد.

پاسخ

سلام جانبازان محترم باید اطلاعات خود را در بخش تخفیفات سازمانی وارد نمایند. پس از تائید اطلاعات توسط بنیاد شهید، امکان استفاده از بلیط تخفیف دار برای ایشان مهیا می باشد.

پاسخ

سلام پس از ورود با کاربری خود به سایت، از منوی تخفیفات وارد بخش تخفیفات سازمانی شده و پس از مشخص نمودن سازمان بهزیستی بعنوان سازمان مربوطه اطلاعات خود را وارد نموده و از تخفیفات مربوطه استفاده نمایید.

پاسخ

سلام تخفیف دانشجوئی فقط به دانشجویان ایرانی که در دانشگاههای خارج کشور مشغول به تحصیل می باشند تعلق می گیرد و می توانند با ارائه کارت دانشجوئی به یکی از دفاتر ایران ایر درکشور محل تحصیل خود مراجعه و خریداری نمایند

پاسخ

سلام بله این امکان از آذر 96 بر روی سایت خريد اینترنتی هما برقرار گردیده است. برای استفاده از این خدمات پس از ورود به سایت اطلاعات خود را مطابق اطلاعات درج شده در بخش تسهیلات بنیاد شهید وارد نمایید. در صورت تائید اطلاعات شما توسط بنیاد و تطابق اطلاعات وارد شده با اطلاعات دریافتی از بنیاد شهید، امکان استفاده از کلاسهای تخفیف دار هما برای شما مقدور می باشد.

پاسخ

سلام سیستم خريد اینترنتی هما، به کلیه کسانی که سازمان بهزیستی تایید کند، بلیط تخفیف دار اعطا خواهد کرد. برای اطلاع از امکان ارائه بلیط تخفیف دار به همراه خود، به سازمان بهزیستی مراجعه نموده و این موضوع را بررسی نمایید. تصمیم گیری در مورد افرادی که بلیط تخفیف دار شامل حال ایشان می شود، کاملا بر عهده سازمان بهزیستی و بنیاد شهید بوده و هواپیمایی هما صرفا بر اساس این تائید بلیط تخفیف دار صادر می کند.

پاسخ

سلام این امکان به سایت خريد اینترنتی هما اضافه شده است. برای استفاده از این خدمات باید ابتدا در سایت ثبت نام کرده و کاربری ایجاد نمایید. سپس از منوی تخفیفات وارد بخش تخفیفات سازمانها شده و بخش بهزیستی را انتخاب نمایید. سپس کد ملی اطلاعات شناسنامه ای خود را مطابق با اطلاعات درج شده در سازمان بهزیستی وارد نمایید. پس از استعلام اطلاعات شما از سازمان بهزیستی و تطابق اطلاعات شما با اطلاعات سازمان متبوع، امکان استفاده از کلاس تخفیف دار هما برای شما مقدور می گردد. با امید رضایت شما از این خدمات هما

پاسخ

سلام متاسفانه امکان بلیت تخفیف دار بصورت آنلاین فعلا وجود ندارد بایستی به نمایندگیهای ایران ایر مراجعه نمائید

پاسخ

سلام تخفیف 10% اعضای هیئت علمی نیاز به معرفی نامه از وزارت فرهنگ و آموزش عالی ویا وزارت بهداشت و درمان دارد و به منظور شرکت در سمینار ها و کنفرانسها صادر می گردد

پاسخ

با سلام. سایت خرید اینترنتی بلیط هما، همواره کلیه نرخ های هما را در مسیر های مختلف اعم از پایین ترین تا بالاترین نرخ های موجود به کاربران محترم خود ارائه می دهد. لذا در هر مقطع زمانی که این سایت را بررسی نمایید، چنانچه جا بر روی پرواز مورد نظر شما باقی باشد، بهترین نرخ در آن مقطع زمانی ارائه خواهد شد. پیشنهاد ما تهیه بلیط در فاصله زمانی هر چه زودتر نسبت به زمان پرواز می باشد، چرا که در این زمان جای بیشتر کلاسهای پروازی پایین هما موجود می باشد.

پاسخ

با سلام . کاربر گرامی ، برای اطلاع از وجود جا در پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در یک تاریخ خاص و بررسی قیمت در تاریخ مورد نظر، کافی است در صفحه اول سایت، مسیر و تاریخ مورد نظر خود را وارد نمایید. با کلیک بر روی دکمه جستجو، در صفحه بعد وجود جا در تاریخ مورد نظر و قیمت آن نمایش داده خواهد شد. علاوه بر آن در کلیه مسیرها علی الخصوص مسیرهای خارجی که میزان بار مجاز، شرایط استرداد و تغییر بلیط برای مسافرین محترم از اهمیت بالایی برخوردار است، با جزئیات دقیق نمایش داده می شود.

پاسخ

با سلام. برای هر مسیر و تاریخی که مورد نظر شماست، درخواست خود را مشخص نمایید. سیستم برای درخواست شما نرخ ها را به ترتیب از پایین به بالا پیشنهاد می کند.

پاسخ

با سلام كاربر گرامي در قسمت قوانين بليتهاي داخلي و خارجي به طور كامل توضيح داده شده است وشما ميتوانيد از اعتباروجرايم هركدام از كلاسهاي پروازي مطلع شويد با تشكر

پاسخ

با سلام، سایت خريد اینترنتی "هما" صرفا بلیط های سیستمی این شرکت هواپیمایی را به کاربران گرامی خود ارائه می دارد. پس از انتخاب مسیر در جدول صفحه دوم سایت، نرخ یک مسافر بزرگسال نمایش داده می شود. پس از تعیین پرواز مورد نظر و در صفحه سوم نرخ مسافر بزرگسال، کودک و نوزاد برای پرواز انتخاب شده به تفکیک نمایش داده می شود. در مورد سایتهای خريد اینترنتی دیگر از قوانین همان آژانس استعلام نمایید.

پاسخ

با سلام در صورتی که در صفحه اول سایت مسیر دوطرفه انتخاب کرده و تاریخ رفت و برگشت را تعیین نمایید، قیمت نشان داده شده قیمت مسیر رفت و برگشت است. در صورتی که مسیر را یکطرفه انتخاب نمایید، قیمت نمایش داده شده نرخ مسیر یک طرفه است. در صورتی که مسافران بلیط رفت و برگشت خود را از "هما" دریافت کنند، نرخ مسیر دوطرفه دو برابر و یا مجموع مسیرهای رفت و برگشت نبوده و "هما" نرخ ویژه ای را به آنان ارائه می کند.

پاسخ

با سلام مبلغ بلیط های یک مسیر به تاریخ مورد نظر شما بستگی دارد. برای این منظور در صفحه اول سایت مسیر و تاریخ مورد نظر را وارد نموده و دکمه جستجو را کلیک نمایید. در جدول صفحه بعد وجود جا و قیمت هر روز را مشاهده نمایید. البته در هر خانه از جدول نرخهای سایر کلاسهای پروازی در آن مسیر نیز به همراه جرایم تغییر و استرداد و میزان بار مجاز آن کلاس پروازی قابل مشاهده است.

پاسخ

سلام دلیل گران شدن ظرفیت پروازاست که رو به پرشدن است به همین دلیل است ان کسی که زودتر خریداری می کند می تواند ازقیمت های مناسبتری استفاده نماید

پاسخ

سلام تفاوت درهزینه تغییرروز پروار ، استرداد ، واعتبار بلیت می باشد

پاسخ

سلام شما می توانید به قسمت قوانین در صفحه نخست بخش مقررات بلیت ها مراجعه نمائید

پاسخ

سلام شما می توانید بصورت جداگانه بلیت میلان به تهران فرودگاه امام خمینی و بالعکس و همچنین بصورت جداگانه بلیت تهران به یزد وبالعکس را خریداری نمائید ضمنا در صورت انتخاب مسیر و روز سیستم نرخ ان مسیر در روز انتخاب شده و حوالی انرا نشان خواهد داد قابل ذکر است شما می توانید فقط انتخاب هما کلاس یا اکونومی و یا هر صندلی که موجود باشد را روی سامانه داشته باشید قابل ذکر است نحوه پرداخت فعلا از طریق کارت های شتاب ایران امکان پذیر می باشد

پاسخ

با سلام قیمت بلیت در سایت و دفتر یکسان است فقط بستگی به زمان خرید بلیت دارد که ممکن است پرواز شلوغ تر شود که به طبع ان قیمت افزایش پیدا می کند

پاسخ

سلام. جهت استعلام بلیط خود در آدرس http://ebooking.iranair.com/TicketStatus بلیط خود را استعلام نمایید. تائید بلیط شما توسط سایت "هما" به معنی اعتبار بلیط بوده و با خیال آسوده در فرودگاه حاضر شده و از پرواز خود لذت ببرید.

پاسخ

با سلام. تمام مسافران محترم هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" ، فارغ از اینکه بلیط خود را از سامانه خرید اینترنتی بلیط "هما" تهیه کرده باشند یا خیر، قادرند از طریق آدرس http://ebooking.iranair.com/TicketStatus وضعیت بلیط خود و همراهان خود را استعلام نمایند. در این آدرس با وارد کردن شماره بلیط و نام خانوادگی لاتین مسافر ( بصورت صحیح و کامل) وضعیت بلیط، مبلغ و مسیر و تاریخ سفر نمایش داده خواهد شد. اطلاعات این صفحه کاملا موثق و مورد تائید "هما" می باشد.

پاسخ

با سلام. کلیه مسافرانی که بلیط ایران ایر در اختیار دارند، قادرند با استفاده از صفحه استعلام بلیط "هما" با آدرس http://ebooking.iranair.com/TicketStatus صحت بلیط خود را استعلام نمایند. راهنمای کار در این صفحه در قسمت راهنمای کاربری سایت با آدرس http://ebooking.iranair.com/Rules/UserManual در اختیار کاربران محترم می باشد.

پاسخ

Dear Passenger; if you received an E-Ticket from Iran air E-Booking system, , the ticket is valid and you can trust on it, in this site there is a way to check the tickets validity, you can go to Services -> My Bookings and by specifying your ticket number and your family name you can see you ticket validity and check the fare, Enjoy Iran Air E-Booking system.

پاسخ

با سلام . شما با ورود به سایت خريد اینترنتی بلیط "هما" ، پس از ورود کد کاربری و رمز عبور خود، می توانید وارد لیست رزروهای خود شوید. در این بخش بر اساس تاریخ و مسیر سفر، رزرو خود را مشاهده و بلیط صادر شده را مشاهده فرمائید. در صورت تمایل به چاپ مجدد بلیط در این قسمت می توانید بلیط خود را چاپ نمایید.

پاسخ

با سلام. برای چاپ مجدد بلیط از منوی خدمات سایت وارد بخش استعلام بلیط شوید. با ورود شماره بلیط و نام خانوادگی لاتین مسافر، بلیط خود را مشاهده و احتمالا چاپ نمایید. بلیط استعلام شده و چاپ شده از این سایت کاملا موثق و قابل اعتماد بوده و می تواند جهت ارائه به فرودگاه ، سفارتخانه و یا هر مرکز دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

پاسخ

با سلام. کلیه مسافران محترمی که بلیط های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" را در اختیار دارند می توانند استعلام بلیط خود را از طریق همین سایت دریافت نمایند. برای این منظور کافی است در بخش خدمات وارد قسمت استعلام بلیط شده و شماره بلیط و نام خانوادگی لاتین مسافر را وارد نمایند. چنانچه شماره بلیط صحیح باشد و با نام خانوادگی مسافر تطبیق داشته باشد، تائید بلیط را دریافت کرده و جزئیات بلیط برای شما نمایش داده خواهد شد. حتی امکان پرینت بلیط نیز در این صفحه فراهم می باشد. به کلیه مسافران هما که بلیط های خود را از سایتهای متفرقه تهیه می کنند ، پیشنهاد می کنیم جهت کسب اطمینان از صحت بلیط صادر شده، بلیط های خود را در این قسمت از سایت استعلام نمایند.

پاسخ

Dear Passenger You can go to web site and after login, go to services menu and go to my bookings, after entering your E-Ticket Number and passenger last name you can see your e-ticket info and print it again. Regards

پاسخ

با سلام. امکان تغییر نام در بلیط مقدور نمی باشد. با توجه به این اختلاف اندک بین نام مسافر در بلیط و اطلاعات کارت ملی ، شما برای استفاده از بلیط خود و چک های بخش حراست فرودگاه مشکلی نخواهید داشت. لطفا به بخش لیست همراهان خود مراجعه کرده و نام خانوادگی همراه خود را اصلاح نمایید تا در دفعات بعدی استفاده از سیستم دچار مشکل نشوید. کلیه مسافران هما فارغ از اینکه بلیط خود را از سیستم خريد اینترنتی هما یا هر مرجع صدور بلیط دیگر تهیه کرده باشند، قادرند در بخش خدمات - استعلام بلیط ، بلیط خود را مجددا چاپ نمایند.

پاسخ

با سلام. برای استعلام بلیط چه کاربران محترم سیستم خريد اینترنتی هما و چه مسافران محترم پروازهای هما که بلیط خود را از هر طریقی تهیه کرده اند، با مراجعه به سایت خريد اینترنتی هما، از منوی خدمات وارد قسمت استعلام بلیط شده و با وارد کردن شماره بلیط و نام خانوادگی مسافر، صحت و اعتبار بلیط خود را بررسی نمایند.

پاسخ

با سلام. برای چاپ مجدد بلیط به بخش خدمات - استعلام بلیط رفته و با شماره بلیط و نام خانوادگی مسافر، صحت بلیط خود را استعلام و آنرا مجددا چاپ نمائید.

پاسخ

با سلام . مسافران محترم شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" که بلیط خود را از سایت خريد اینترنتی بلیط تهیه کرده و یا از مراجع دیگر خريد بلیط تهیه کرده اند، قادرند در این سایت بلیط خود را استعلام و پرینت آنرا تهیه نمایند. برای این منظور در بخش خدمات، استعلام بلیط رفته و با وارد کردن شماره بلیط و نام خانوادگی مسافر، بلیط خود را استعلام و در صورت نیاز آنرا چاپ نمایند. البته این امکان صرفا برای مواردی است که بر روی رزرو دریافتی بلیط صادر شده باشد.

پاسخ

با سلام کلیه مسافرانی که دارای بلیط از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" هستند، فارغ از اینکه بلیط را از آژانسهای مسافرتی یا سایتهای اینترنتی خریده باشند، می توانند در سایت خريد اینترنتی "هما"، صحت بلیط خود را استعلام نمایند. برای این منظور در سایت خريد اینترنتی "هما" در منوی خدمات ، وارد قسمت استعلام بلیط شده و با وارد کردن شماره بلیط و نام خانوادگی مسافر و یا کد رزرو و نام خانوادگی مسافر، بلیط خود را استعلام نمایید. جهت کنترل نرخ بلیط نیز می توان از این امکان سایت استفاده نمود.

پاسخ

سلام کلیه بلیت هائیکه از سایت هما خریداری کرده اید قابل باز یابی است در غیر اینصورت باید بدانید که از کجا خریده اید و از همانجا پیگیری نمائید

پاسخ

سلام هنگام بازیابی با شماره بلیت بدین معنی است که مسافر وجه بلیت را پرداخت نموده است و نرخ را نمایش می دهد در صورتیکه بازیابی از طریق ریفرنس الزاما می تواند بلیتی صادر نشده باشد

پاسخ

سلام شما می توانید ازطریق پشتیبانی خرید اینترنتی هما با تلفن 02146625949 اطلاع حاصل نمائید

پاسخ

با توجه به آنکه بین تشکیل رزرو و صدور بلیت کاربر تنها 30 دقیقه فرصت انجام فرایند بانکی را دارد، ارسال ایمیل در این مرحله انجام نمی شود. ولی پس از صدور بلیت ، اطلاعات کامل بلیت به آدرس ایمیل خریدار و تک تک مسافران ارسال می گردد.

پاسخ

سلام شما می توانید پس از ورود به سایت خرید اینترنتی به لیست رزروها مراجعه و کلید مشاهده بلیت را زده وسپس دکمه پرینت را کلیک نمائید

پاسخ

با سلام . برای اطلاع از وجود پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" بین هر مبدا و هر مقصدی و در هر بازه زمانی می توانید از بخش برنامه پروازی "هما" به آدرس http://ebooking.iranair.com/Schedule استفاده نمایید. دقیق ترین اطلاعات از برنامه پروازهای هما در این بخش از سایت قابل مشاهده می باشد.

پاسخ

با سلام. برنامه های پروازهای "هما" بر اساس عوامل بسیار زیادی تنظیم می گردند. برای مشاهده برنامه های پروازی ( برقراری یا قطع پرواز برنامه ریزی شده ) در یک مسیر و یک بازه زمانی ، معتبرترین بخش در منوی خدمات، برنامه پروازی می باشد. دقیق ترین اطلاعات را از این بخش دریافت خواهید کرد. موفق باشید.

پاسخ

با سلام كاربر گرامي پرواز ساري به تهران در روزهاي شنبه و سه شنبه انجام ميشود چنانچه برنامه پروازي تغيير كند شما در سايت ايران اير مطلع خواهيد شد با تشكر

پاسخ

با سلام برای اطلاع از نوع هواپیما، باید وجود جا و پرواز در روزهای بازه زمانی مورد نظر را بررسی فرمایید. در هر پرواز، در قسمت نمایش نوع هواپیما نمایش داده می شود. البته خاطر نشان می شود به دلیل وضعیت ناوگان هما امکان تغییر در نوع هواپیمای برنامه ریزی شده، همواره امکان پذیر است.

پاسخ

با سلام برای مشاهده برنامه پروازهای هما، در منوی خدمات وارد منوی یرنامه پروازی شوید. مبدا و مقصد و تاریخ مورد نظر خود را تعیین نموده و از وجود یا عدم وجود پرواز و برنامه زمانی آن مطلع شوید. پس از انتخاب مبدا پرواز، شهرهایی که مسیر پروازی به آنها وجود دارد، نمایش داده می شوند.

پاسخ

با سلام امکانی در سایت برای اطلاع از مقاصد پروازی یک هواپیمای خاص وجود ندارد. برای اطلاع از نوع هواپیما در مسیر خاص خود، مسیر و تاریخ مورد نظر خود را تعیین نمایید. در بخش لیست گزینه های موجود، در قسمت نمایش نوع هواپیما را مشاهده نمایید.

پاسخ

با سلام همکاران هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای حفظ امنیت مسافران گرامی خود و با توجه به مشکلات ناوگان، ناگزیر به تغییر در نوع هواپیماهای برنامه ریزی شده می گردد. بابت این موضوع از شما پوزش می طلبیم. با امید تجهیز ناوگان به ناوگان درخور مسافران بزرگوار هما

پاسخ

با سلام مسافر گرامي پرواز چابهار به شيراز ايران اير برقرار است و در سايت ايران اير هم قابل خريد ميباشد لطفا مجدد چك بفرماييد. با تشكر

پاسخ

سلام ایران ایر به مالزی پرواز ندارد شما اگر می خواهید از طریق ایران سفر کنید می توانید با پروازهای ایران ایر که روزهای سه شنبه از نجف دارد به ایران سفر کنید سپس پرواز مالزی را با دیگر ایرلاین ها تهیه نمائید

پاسخ

سلام شما می توانید روی سامانه با وارد نمودن مبدا و مقصد به همراه تاریخ مورد نظرقیمت آنرا مشاهده بفرمائید ضمنا در بخش برنامه پروازی نیز می توانید روزهای پروازی رادر مسیرمورد نظر خود را بیابید

پاسخ

No, IranAir flight operation to Tokyo and Kuala lampur have stopped

پاسخ

سلام پروازهای ایران ایر از امستردام به تهران در هفته دو مرتبه روزهای یکشنبه و پنجشنبه ساعت 12:35 می باشد واز تهران به امستردام در همان روز ها ساعت 06:05 صبح انجام می شود

پاسخ

با سلام . در پروازهای هما امکان استفاده از تخت برای بیماران وجود دارد. برای اطلاع از شرایط استفاده از آن به دفاتر هما مراجعه نمایید.

پاسخ

در خصوص مجوز، موضوع را با پزشکی هما تلفنی در میان بگذارید و در خصوص تسهیلات برای حمل مسافر تا درب هواپیما می توانید پس از وارد نمودن اسم دکمه درخواست خدمات ویژه را فعال و صندلی چرخدار تا پلکان یا درب هواپیما را انتخاب نمائید

پاسخ

سلام خانم های باردار از 28هفته بایستی برای پرواز از پزشک خود مجوز داشته باشند

پاسخ

با سلام. مسافر گرامی شما برای این منظور می توانید در قسمت دو مسیره سایت، مسیر رفت خود را تهران - بلگراد انتخاب نموده و مسیر برگشت را استانبول - تهران انتخاب نمایید. به این ترتیب بهترین نرخ "هما" برای این مسیر به شما پیشنهاد داده خواهد شد. بلیط بخش بلگراد- استانبول که "هما" پرواز ندارد، با هر شرکت دیگر مد نظر شما انجام خواهد شد. پیشنهاد موکد ما به مسافران محترم "هما" استفاده از قسمت دو مسیره سایت ، بجای استفاده از دو مسیر یکطرفه می باشد. چرا که نرخ پیشنهادی سیستم در این حالت به مراتب بهتر از دو مسیر یک طرفه می باشد. در تمام شرایط جهت متضرر نشدن مسافران گرامی پیشنهاد می گردد که در صورت قطعی نبودن تاریخ های بخش رفت و برگشت سفر و احتمال احتیاج به تغییر تاریخ بلیط، به جرایم تغییر و استرداد دقت نموده و از کلاسهای پروازی که جرایم تغییر آنها کمتر است استفاده نمایند. با آرزوی سفری خوش با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما"

پاسخ

سلام در صفحه اول سایت به بخش دو مسیره مراجعه کرده و مسیرهای خود را تعیین نمایید.

پاسخ

سلام. در این سامانه امکان خرید بلیط بصورت یک طرفه و یا دو طرفه و یا دو مسیره مقدور می باشد. برای موارد اینچنین از امکان دو مسیره استفاده نمایید.

پاسخ

سلام سایت هما در گذشته صرفا قادر به صدور بلیت بصورت یکطرفه و یا رفت و برگشت در یک مسیر بود. در حال حاضر امکان صدور بلیت در دو مسیر متفاوت نیز در سایت وجود دارد.

پاسخ

با سلام. لطفا در صفحه اول سایت http://ebooking.iranair.com مسیر و تاریخ پرواز خود را مشخص نمایید. همچنین ارز مورد نظر خود را تعیین نمایید. مرحله رزرو جا را تا انتها انجام داده و دکمه پرداخت را کلیک نمایید. در صورت انتخاب ارز ریالی به صفحه بانک قابل استفاده کلیه کارتهای بانکی تحت شتاب قابلیت پرداخت و صدور بلیط وجود دارد. در صورت انتخاب ارز غیر ریالی ، همکاران ما در دفتر شهر مبدا پرواز، با شما تماس خواهند گرفت.

پاسخ

با سلام. پس از کسر وجه بلیط از حساب بانکی، عملیات صدور بلیط بصورت اتوماتیک انجام خواهد شد. در صورتی که مشکلی در مرحله صدور بلیط ایجاد شود، وجه برداشت شده در کمتر از 120 دقیقه به حساب کارت شما عودت داده خواهد شد. لطفا این موضوع را بررسی نمایید. پس از بازگشت وجه به حساب بانکی ، می توانید مجددا فرایند خرید را تکرار نمایید. جهت مشاهده بلیط های صادر شده ، پس از ورود و Login به سایت ، وارد لیست رزروها به آدرس http://ebooking.iranair.com/User/Books شده و لیست رزروها و بلیط ها خود را مشاهده نمایید. در صورتی که پرداخت رزرو را انجام داده و وجه از حساب بانکی شما کسر شده ( و عودت وجه هم تا 120 دقیقه بعد انجام نشده ) و بلیط هم صادر نشده باشد، خواهشمندیم کمی صبور باشید. همکاران ما در قسمت پشتیبانی فروش اینترنتی بلیط "هما" در اسرع وقت با شما تماس داشته و بلیط شما را تحت هر شرایطی صادر می کنند.

پاسخ

با سلام. در موارد معدودی ممکن است بهای بلیط از کارت بانکی مسافر کسر گردد ولی سیستم موفق به صدور بلیط نشود. در این موارد لطفا ابتدا تا 30 الی 60 دقیقه صبر نمایید. با توجه به عدم صدور موفقیت آمیز بلیط، ممکن است مبلغ بلیط بصورت اتوماتیک از طریق سیستم بانکی به حساب کارت شما عودت داده شود. در اینصورت می توانید با خیال راحت مجددا اقدام به تهیه بلیط نمایید. در صورت عدم عودت وجه بلیط بصورت اتوماتیک، همکاران ما در قسمت پشتیبانی فروش اینترنتی بلیط "هما" حتما در اسرع وقت نسبت به صدور بلیط شما اقدام نموده و بلیط را برای شما پیامک و ایمیل خواهند نمود.جهت اطمینان خاطر می توانید از ساعت 7 صبح تا 7 شب با شماره 02146625949 تماس حاصل نمایید. لطفا در صورت عدم عودت بهای بلیط در 30 الی 60 دقیقه ، به هیچ عنوان نسبت به خرید مجدد بلیط چه از سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" و یا از سایر سایت های خرید اینترنتی بلیط اقدام نفرمایید. چرا که همکاران ما حتما - تحت هر شرایطی- بلیط شما را در تاریخ و مسیر مورد نظر، صادر و برایتان ایمیل خواهند کرد.

پاسخ

با سلام . چنانچه در پرداخت اینترنتی مبلغ بلیط مشکلی باشد، بلیط صادر نشده و مبلغ کسر شده در کمتر از 2 ساعت به حساب کارت شما مسترد می گردد. چنانچه پرداخت اینترنتی موفق باشد، بلیط صادر شده و اگر پرینت بلیط را تهیه نکردید، با مراجعه به لیست رزروها، بلیط خود را مشاهده و پرینت کنید. در قسمت استعلام بلیط هم امکان مشاهده و چاپ کلیه بلیط های هما وجود دارد.

پاسخ

Dear Passenger, for payment in other currencies you can choose your currency and do your reservation, we will send your book to our office in your departure city, they will call you and show a way for payment, then they issue your ticket and send you the ticket number, have a nice flight with IranAir.

پاسخ

با سلام. برای پرداخت در سیستم خرید بلیط هواپیمایی "هما" شما باید کارتهای بانکی ایرانی تحت پوشش شبکه شبا را در اختیار داشته باشید. برای پرداخت از طریق درگاه پرداخت این سایت مشکلی برای کاربران خارج از کشور وجود ندارد. خرید از دفتر هما در شهر و یا کشور شما و یا تماس با قسمت فروش تلفنی هما می تواند گزینه های دیگر برای خرید از هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" باشد.

پاسخ

با سلام. مسافر گرامی همانطور که مشاهده می فرمائید کلیه رزروهای غیر موفق شما یعد از 30 دقیقه کنسل شده اند. چنانچه مبلغی از حساب کارت شما کسر گردیده که معادل آن بلیط دریافت نکرده اید، مطابق قوانین بانکی در کمتر 30 دقیقه اصلاحیه برداشت وجه اعمال شده و وجه به حساب شما عودت داده خواهدشد. چنانچه در بازگشت وجه به حساب خود مشکل دارید، با همکاران پشتیبان خريد اینترنتی "هما" با شماره 46625949 تماس حاصل فرمائید. چنانچه مشکل همچنان باقی است همکاران ما بسرعت مشکل را برطرف خواهند کرد.

پاسخ

Dear Passenger, Many thanks for selecting EBooking.IranAir.com. Unfortunately you can use just Iranian banks Debit cards for IranAir Ticket payments, Internet PIN is one of parameters for this type of cards, there is no way to pay by other International payment cards, we try to cover most popular payment cards in near future.

پاسخ

با سلام . کاربران محترم سیستم خريد اینترنتی هما برای خرید بلیط از این سامانه قادرند از کلیه کارتهای بانکی تحت پوشش شبکه شتاب بانکی استفاده نمایند. حتی مرحله خرید بلیط با استفاده از کارتهای هدیه ( فاقد شماره حساب مرتبط) مقدور می باشد. استرداد وجه بلیط به این کارتها مقدور نمی باشد. چنانچه از خرید خود مطمئن هستید و قصد استرداد بلیط را ندارید، قادر به استفاده از این کارتها نیز می باشید. لیست بانکهای تحت پوشش شبکه شتاب (شبکه تبادل اطلاعات بانکی) را می توانید در سایت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مشاهده فرمایید. https://www.cbi.ir

پاسخ

Dear Passenger, Many thanks to select Iran Air E-Booking system for getting Info and purchasing tickets, You can find info about our flights Time table in Services menu in Timetable, you can specify you route and dates in first page and find the flights and fares, Unfortunately there is not any way for International passengers to pay for Iran Air tickets by their own credit and debit cards, we try to cover some famous International cards in near future, Regards

پاسخ

سلام شما اگر کارت بانک ایرانی داشته باشید می توانید ازهمین سایت خرید کنید

پاسخ

Hello. Dear Passenger, INTERNET PIN is for Iranian bank cards and users that has these Iranian bank cards could buy ticket from IRANAIR EBooking system. We try to cover all popular credit cards for all our international users.

پاسخ

سلام اگر پرداختی صورت نگیرد سیستم بطور خودکار پس از 30 دقیقه رزرو ثبت شده قبلی را باطل می نماید و سپس شما می توانید دوباره در همان مسیر و تاریخ و پرواز رزرو نمائید

پاسخ

لطفا در مواردی که مبلغ از حساب بانکی شما کسر گردید ولی بلیط صادر نشد، با مرکز پشتیبانی سیستم 46625949 تماس بگیرید. همکاران ما در اسرع وقت بلیط صادر شده را به آدرس ایمیل شما ارسال خواهند کرد.

پاسخ

سلام مسافر گرامی امکان رزرو بدون پرداخت و خرید بلیت در این سیستم مقدورنمی باشد شما بایستی بهمراه رزرو ، بلیت را نیز در همان لحظه با پرداخت خود خریداری نمایید در غیر اینصورت بعد از 30 دقیقه رزرو شما نیز باطل خواهد شد

پاسخ

سلام اگر مطمئن از پرداخت هستید دوباره پرداخت نکنید همکاران ما پرداختی شما را مرور خواهند کرد و بلیت را در اسرع وقت روی ایمیل شما خواهند فرستاد

پاسخ

سلام ایران ایر خدمات حمل کودک بدون همراه را دارد بدین منظور با مراجعه به دفاتر هما و پر کردن فرمهای مربوطه در خصوص اورنده کودک وتحویل گیرنده در مقصد انجام خواهد شد ضمنا مبلغ بلیت بر اساس نرخ بزرگسال محاسبه می گردد

پاسخ

سلام با مراجعه به یکی از دفاتر هما و پر کردن فرم های کودک بدون همراه می تواند سفر کند

پاسخ

سلام امکان حمل کودک بدون همراه وجود دارد لطفا به دفتر ایران ایر مراجعه بفرمائید

پاسخ

Dear Passenger, we think you need a ticket for Beirut -Tehran_Beirut in specific dates, you can chose your route and dates in the first page of http://ebooking.iranair.com, and see the results, we try to cover Arabic language in near future, but if you know English, you can select the site language in English, you can choose the currency that it is easier for you to pay, our colleagues in Beirut office will call you and issue ticket for you, have a nice trip with IRAN AIR.

پاسخ

با سلام. چنانچه بلیط خود را از سایت خرید اینترنتی بلیط "هما" خریداری نمایید، می توانید در صفحه اطلاعات مسافران اعلام نمایید که قصد استفاده از خدمات ویژه را در پرواز دارید. در این قسمت شما امکان انتخاب غذای مورد نظر را دارید. امکان انتخاب صندلی هنوز در این سایت مقدور نمی باشد.

پاسخ

با سلام . مطابق قوانین ، مسافران در یک رزرو باید از کلاس پروازی یکسان استفاده نمایند. افراد تحت پوشش بنیاد شهید و ایثارگران به دلیل استفاده از کلاس نرخی خاص قادر نسیتند با افرادی که مجاز به استفاده از این کلاس پروازی نیستند ، همراه باشند. لذا افرادی که به تائید سازمان مربوطه مجوز به استفاده از کلاسهای تخفیف دار "هما" را دارند ، باید در یک رزرو قرار گرفته و همراهان ایشان که از کلاسهای پروازی معمولا هما استفاده می نمایند در رزرو دیگر قرار گیرند.

پاسخ

اطلاعات بار هما را از سایت www.iranair.com دریافت نمایید.

پاسخ

با سلام. کاربر گرامی کنترل تاریخ شروع و پایان ویزا بر عهده شما می باشد و سامانه خريد اینترنتی بلیط "هما" اطلاعی از تاریخ ویزای مسافران محترم خود ندارد. کنترل سیستم صرفا بر روی اعتبار گذرنامه می باشد. جهت استرداد بلیط، پس از ورود به سامانه وارد قسمت استرداد شده و بلیط های مورد نظر خود را انتخاب و درخواست استرداد را ثبت نمایید. در اسرع وقت بلیط مسترد شده و وجه بلیط پس از کسر جریمه به شماره حسابی که خرید اولیه از آن صورت گرفته عودت داده خواهد شد.

پاسخ

سلام در مسیر های داخلی فعلا امکان سفارش غذا وجود ندارد. ولی مسافران هما در مسیرهای خارجی امکان انتخاب غذای خاص را دارند.

پاسخ

سلام بله امکان هست فقط شماره بلیت خود را داشته باشید و به دفتر اسکای گیفت نبش هتل هما تهران مراجعه کنید یا با تلفن 88658727 تماس بگیرید

پاسخ

Dear user, we suggest you to check IranAir flights schedules in services , Time Tables , to find if Iran Air has flights in the specific route and date, then you can find if the flights are available or not,

پاسخ

با سلام خدمت شما مسافر وفادار شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" . با توجه به محدودیت های "هما" برنامه تخصیص هواپیما به مسیرهای مختلف کاملا متغیر و امکان تغییر نوع هواپیما تا زمان نزدیک پرواز محتمل می باشد. لذا جهت اطلاع از وضعیت و نوع هواپیما در مسیر پروازی ، می توان از قسمت خدمات - وضعیت پرواز، آخرین و بروزترین اطلاعات را دریافت دارید.

پاسخ

با سلام مسافران محترم "هما" ، می توانند آخرین اخبار از وضعیت پرواز خود را در سایت خريد اینترنتی هما در قسمت خدمات - وضعیت پرواز مشاهده نمایند. برای این منظور کافی است کاربر مبدا و مقصد سفر خود را مشخص نماید. اطلاعات دقیق لیست پروازها در سه روز جاری ( دیروز ، امروز و فردا ) در مسیر مورد نظر در این قسمت قابل مشاهده می باشد. به این ترتیب تاخیرهای احتمالی و نوع هواپیما قابل مشاهده می باشد.